Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Dzień Dinozaura w bodzentyńskim przedszkolu

Dzień Dinozaura w bodzentyńskim przedszkolu

Dzień Dinozaura w bodzentyńskim przedszkolu

13 marzec 2023

Dinozaury wyginęły miliony lat temu, ale wciąż fascynują kolejne pokolenia. Tak bardzo, że na specjalne wydarzenie - Dzień Dinozaura - poświęcono im miejsce w kalendarzu świąt nietypowych. W naszym przedszkolu zorganizowane zajęcia wprowadziły dzieci w prehistoryczny świat i przybliżyły im życie tych wyjątkowych gadów. Dzieci poznały pracę paleontologa oraz wybrane gatunki dinozaurów, dzieląc je na mięsożerne i roślinożerne, klasyfikując je według wybranej cechy oraz licząc. Z łatwością rozpoznawały nazwy przyniesionych z domu dinozaurów, dzieląc się swoją wiedzą. W zorganizowanych kącikach przyrody można było podziwiać diplodoki, tyranozaury, triceratopsy, pterodaktyle i wiele innych gatunków.

Najwięcej przeżyć i emocji dostarczyło dzieciom spotkanie z wirtualnymi dinozaurami. W salach przedszkola można było zobaczyć 9 różnych gatunków dinozaurów, które wywołały uśmiech na twarzach dzieci. Z radością pozowały one obok tych niecodziennych gości.

Inicjatywa sprawiła wiele radości i wywołała uśmiech na twarzach dzieci. Niech te wesołe zdjęcia będą miłą pamiątką dla wszystkich uczestników.

Autor: Agnieszka Czernikiewicz