Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Bus Bodzentyn Nowa Słupia

Od 1 kwietnia pojedziemy z Bodzentyna przez Bieliny do Nowej Słupi busem za 1 zł, 7 razy dziennie

Od 1 kwietnia pojedziemy z Bodzentyna przez Bieliny do Nowej Słupi busem za 1 zł, 7 razy dziennie

31 marzec 2023

Od 1 kwietnia 2023 roku turystom odwiedzającym Góry Świętokrzyskie ułatwiony zostanie dostęp do najważniejszych atrakcji turystycznych dzięki inicjatywie zrzeszonych w Związku Gmin Gór Świętokrzyskich gmin. Nowa linia komunikacyjna na trasie Bodzentyn - Bieliny - Nowa Słupia będzie kursować w sezonie turystycznym, od kwietnia do października. W tym czasie obserwuje się wzrost ruchu turystycznego w regionie, a nowe połączenie pomiędzy miejscowościami umożliwi podróżnym łatwe przemieszczanie się po regionie i odwiedzanie najważniejszych atrakcji turystycznych.

Nową linią pojedziemy siedem razy dziennie, a przebiegać będzie przez miejscowości takie jak: Bodzentyn, Krajno, Porąbki, Kakonin, Huta Podłysica, Huta Szklana, Huta Koszary oraz Nowa Słupia. Dofinansowanie na ten cel w wysokości 352 800,00 zł udało się pozyskać z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2023.

Dnia 31 marca br. w siedzibie Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach podpisano umowę na realizację tego połączenia komunikacyjnego. W ten sposób turyści będą mieli szansę na łatwiejsze poruszanie się po regionie, co przyczyni się do poprawy atrakcyjności oraz komfortu podróży po Górach Świętokrzyskich.

Dofinansowanie na ten cel w wysokości 352 800,00 zł Związek Gmin Gór Świętokrzyskich pozyskał z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych na rok 2023.

Rozkład jazdy bus Bodzentyn – Bieliny – Nowa Słupia 2023 - pobierz .pdf | pobierz .jpg - Cena za przejazd to 1 zł

Rozkład jazdy darmowy bus Bodzentyn – Bieliny – Nowa Słupia  2023