Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Kamila Wzorek fot. Daniel Kordos

Mieszkanka Bodzentyna półfinalistką Miss Polski 2023!

Mieszkanka Bodzentyna półfinalistką Miss Polski 2023!

17 kwiecień 2023

Bodzentynianka Kamila Wzorek awansowała do półfinału Miss Polski 2023 i powalczy o finał największego konkursu piękności w kraju. Kamila jako jedna z dwóch mieszkanek naszego województwa awansowała do półfinału. Tegoroczne eliminacje odbyły się z początkiem kwietnia w podwarszawskim Hotelu Mistral. Spośród 150 najpiękniejszych dziewczyn z całego kraju do półfinału Miss Polski 2023 awansowało 59 kandydatek. Półfinał odbędzie się na przełomie kwietnia i maja. Finał konkursu, do którego awansuje 24 dziewczyny zaplanowany jest na 16 lipca 2023 roku. Trzymamy kciuki za Kamilę i mamy nadzieję, że w lipcu to właśnie ją będziemy oglądać na Galii Miss Polski 2023! 

 

"W konkursie reprezentuję Województwo Świętokrzyskie i moje rodzinne miasteczko Bodzentyn, które znajduje się w sercu Gór Świętokrzyskich.
Emocjonalnie jestem bardzo związana z tą miejscowością, ponieważ to właśnie tu dorastałam, uczyłam się, rozwijałam swoje pasje, między innymi grę w piłkę nożną w klubie Łysica.
To małe miasteczko zachwyca historią, wspaniałymi zabytkami i malowniczym krajobrazem, który warto zobaczyć." Pisze Kamila na swoim Instagramie. 

Warto przypomnieć, że Kamila Wzorek to Trzecia Wicemiss Nastolatek Województwa Świętokrzyskiego 2021

Konkurs Miss Polski to najbardziej prestiżowy konkurs piękności w Polsce, który od lat wyłania najpiękniejsze kobiety z naszego kraju. Każdej edycji towarzyszą spektakularne pokazy mody, w których uczestniczą finalistki konkursu, a zwyciężczyni otrzymuje koronę i tytuł Miss Polski. To nie tylko okazja dla młodych kobiet do zaprezentowania swojego piękna, ale także szansa na rozpoczęcie kariery w modelingu i show-biznesie.

Zdjęcia: https://www.instagram.com/kamilawzorek/