Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Za nami pierwsze regaty na zalewie w Wilkowie - zdjęcia

Za nami pierwsze regaty na zalewie w Wilkowie - zdjęcia

24 kwiecień 2023

Podczas weekendu 22-23 kwietnia nad zalewem w Wilkowie mogliśmy obserwować zmagania modeli żaglowych sterowanych falami radiowymi zorganizowane przez Stowarzyszenie „MiniSail.pl”. Były to pierwsze tego typu zawody w Wilkowie, lecz jak podkreślali organizatorzy z pewnością nie ostatnie. Na wilkowskim zalewie rozegrano trzy wyścigi w klasach : MiniSail – OPEN,  NSS 650 STANDARD, I Eliminację Pucharu Polski  w klasie „SUNFISH RC” oraz jeden specjalny o „Zapaskę Świętokrzyskiej Baby Jagi”. W wydarzeniu wzięło udział kilkanaście osób z całej polski oraz Czech. Uczestnicy wydarzenia podkreślali świetne położenie zalewu oraz przepiękne widoki na Łysicę. Zapraszamy na zdjęcia z regat.

W poszczególnych klasach  zwyciężyli : „ NSS 650 OPEN”  - Ireneusz Żywica przed Januszem Lembasem i Andrzejem Chałaszczykiem. 

Zwycięzcą klasy MiniSail – OPEN wygrał Rene Walenta przed Markiem Stalą i Dariuszem Pieczką. W pierwszej Eliminacji Pucharu Polski w klasie SUNFISH RC wygrał Marek Stala przed Dariuszem Pieczką i Michałem Daranowskim. Zdobywcą „Zapaski Świętokrzyskiej Baby Jagi „został Rene Walenta. Nagroda ta jest nagrodą przechodnią. W zawodach uczestniczyło 11 zawodników z 14 modelami.

W zawodach brało udział  również dwóch zawodników z Czech  - Rene Walenta i Pavel Strank. Polscy modelarze  reprezentowali Rudę Śląską , Oświęcim, Częstochowę, Piotrków Trybunalski, Łódź i Kielce. Zawody rozegrano w bardzo dobrych warunkach pogodowych, przy temperaturze powietrza wynoszącej około 20 Co i wietrze o prędkości  2–3  m/s  z kierunku północno wschodniego i wschodniego.

Sędzią Głównym był Sędzia Międzynarodowy Hieronim Drahajm, asystowała mu Barbara Pieczka posiadająca również międzynarodowe uprawnienia sędziowskie.

Przedstawiciele Stowarzyszenia MiniSail.pl dziękują Panu Burmistrzowi Gminy Bodzentyn i jego służbom za gościnność  i współpracę przy organizacji tej imprezy. Mamy nadzieję, że uda nam się zorganizować analogiczne zawody w przyszłym roku. 

Źródło oraz zdjęcia: Michał Daranowski - Przedstawiciel Stowarzyszenia MiniSail.pl, inf. własna.