Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Złoto Wiktorii Płaczkowskiej w Mistrzostwach Polski Kadetek!

Złoto Wiktorii Płaczkowskiej w Mistrzostwach Polski Kadetek!

Złoto Wiktorii Płaczkowskiej w Mistrzostwach Polski Kadetek!

01 czerwiec 2023

Wiktoria Płaczkowska triumfowała podczas Mistrzostw Polski Kadetek w sumo, które odbyły się w Świdnicy w dniach 26-27 maja bieżącego roku. Zawodniczka pokonała wszystkie rywalki w swojej kategorii wagowej (55 kg), zdobywając najwyższe miejsce na podium. Nasze klubowe koleżanki złotej medalistki również odniosły znakomite sukcesy. Paulina Kępowicz zdobyła brązowy medal w kategorii wagowej 50 kg, a Julia Kowalik również wywalczyła brązowy krążek w kategorii wagowej 70 kg. Julia zajęła również piąte miejsce w kategorii Open.

Dzięki doskonałym występom naszych zawodniczek, drużyna ULKS Guliwer zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Podczas Mistrzostw Polski w sumo w Świdnicy rywalizowali również najlepsi kadeci. Zawodnik ULKS Guliwer, Kacper Gadawski, osiągnął bardzo dobre rezultaty w mocno konkurencyjnej kategorii wagowej 80 kg, gdzie tylko nieznacznie przegrał walkę o medal. Ostatecznie zajął piąte miejsce. Jakub Wojciechowski w kategorii 55 kg uplasował się na siódmym miejscu, Mateusz Adamczyk w kategorii wagowej 70 kg zajął 17. lokatę, a Antoni Włodarczyk w kategorii wagowej +100 kg uzyskał 11. miejsce.

Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom świetnej formy i osiągniętych wyników!