Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Udany Piknik Rodzinny - Bezpiecznie z KGW w Bodzentynie - zdjęcia i wideo

Udany Piknik Rodzinny - Bezpiecznie z KGW w Bodzentynie - zdjęcia i wideo

Udany Piknik Rodzinny - Bezpiecznie z KGW w Bodzentynie - zdjęcia i wideo

10 lipiec 2023

Niedzielne popołudnie to doskonały czas, aby spędzić je wraz z dziećmi, rodziną lub przyjaciółmi w miejscu, gdzie można się świetnie bawić, posłuchać muzyki, delektować się pysznymi potrawami oraz obejrzeć interesujące pokazy. To wszystko i wiele innych fascynujących atrakcji mogli doświadczyć goście, którzy wczoraj przybyli na zrewitalizowany plac targowy za kościołem parafialnym w Bodzentynie, aby wziąć udział w Pikniku Rodzinnym - Bezpiecznie z KGW. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie we współpracy z Kołami Gospodyń Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn i przyciągnęło setki osób, które bawiły się od godziny 15:00 do późnych godzin wieczornych.

Piknik Rodzinny - Bezpiecznie z KGW rozpoczął się 9 lipca tuż po godzinie 15:00. Na początku organizatorzy przywitali przybyłych gości, przedstawili plan dnia oraz zaprezentowali pierwszy występ na scenie, którym było wykonanie przez zespół Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn. Następnie na scenie pojawiały się kolejno: KGW Celinianki, KGW Psarzaneczki, KGW Śniadka z przedstawieniem, KGW Ściegnia oraz Zespół Pieśni i Tańca Leśnianie, każdy z własnym repertuarem. Podczas występów zespołów ludowych z naszej gminy na scenie pojawił się przedstawiciel Służby Więziennej w Kielcach, który poprowadził krótką prelekcję na temat bezpieczeństwa.

Na scenie pojawił się również Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba, który podziękował licznie przybyłym uczestnikom za udział i świetną zabawę, a także wszystkim KGW z naszej gminy za współorganizację tego wyjątkowego wydarzenia. Następnie głos zabrał Senator Krzysztof Słoń, wyrażając swoją radość, że mieszkańcy naszej gminy chętnie spotykają się podczas takich wydarzeń, jak to wczorajsze. Podkreślił również pracę, która została włożona w rewitalizację "Małej Targowicy" w Bodzentynie.

Tuż przed zakończeniem głównej części wydarzenia i rozpoczęciem dyskoteki, na scenę wkroczyli przedstawiciele bodzentyńskich wolontariuszy, którzy podczas niedzielnego pikniku zebrali 1861 złote i 53 grosze na rzecz Hospicjum w Busku-Zdroju. W zbiórce uczestniczyli pod opieką Marty Dudek-Sokół, Jerzego Wójcickiego, Elżbiety Stefańczyk i Anny Góreckiej: Karolina Biskup, Hubert Biskup, Gabriela Mendak, Grzegorz Nawrot, Patryk Wójcik, Kacper Warszawa, Nikola Mrozik, Aleksandra Lodzińska ze Szkoły Podstawowej w Psarach Starej Wsi, Szymon Milanowski i Gabriela Milanowska ze Szkoły Podstawowej w Leśnej oraz Dominika Sokół i Maria Stefańczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Bodzentynie.

Na scenie Dyrektor Hospicjum w Busku-Zdroju, Pan Jarosław Zatorski, odbierając pieniądze od wolontariuszy, podziękował Panu Dariuszowi Skibie, Burmistrzowi Bodzentyna, za zaproszenie i otrzymaną pomoc. W ramach podziękowania zaprosił widzów na prezentację tańca nowoczesnego w wykonaniu swojej wnuczki, Hani Szumańskiej, oraz piosenek w wykonaniu swojej córki, Agatki Zatorskiej. Jako gest wdzięczności przekazał Burmistrzowi pamiątkę w postaci albumu o Busku-Zdroju.

Pokaz tańca w wykonaniu Wiktorii Świetlik zakończył tę część artystyczną, poruszając zebranych widzów do wspólnej zabawy i nauki tańca. Od godziny 19:00 na scenie zapanował DJ Piotr, który przy doskonałej muzyce bawił gości do późnych godzin wieczornych.

Oprócz występów artystycznych, na przybyłych gości czekały specjalne stoiska Kół Gospodyń Wiejskich z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn, gdzie można było skosztować całkowicie za darmo regionalnych potraw, słodyczy, napojów oraz wielu innych przysmaków, które znikały z tacy w mgnieniu oka. Również harcerze z Gminy Bodzentyn mieli swoje stoisko, na którym serwowali przepyszny popcorn. Od godziny 16:00 animatorzy czekali na dzieci, organizując dla nich przez kilka godzin gry i zabawy. Dostępne dla młodszych i starszych dzieci były trzy dmuchańce, malowanie twarzy, zaplatanie włosów oraz sztuczne tatuaże. Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz kielecki oddział Kasy Rolniczych Ubezpieczeń Społecznych również mieli swoje stoisko.

Ogromne zainteresowanie wzbudził pokaz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bodzentyna. Strażacy zaprezentowali na specjalnie przygotowanym samochodzie pokaz uwolnienia człowieka z przewróconego auta poprzez jego rozcięcie specjalnymi urządzeniami, wydobycie poszkodowanego z pojazdu oraz udzielenie pierwszej pomocy. Całe przedstawienie odbyło się z zachowaniem bezpieczeństwa zarówno dla strażaków, jak i widzów. Każda czynność przeprowadzana przez druhów była na bieżąco omawiana przez Druha Białka, aby widzowie mogli wyciągnąć jak najwięcej informacji z tego pokazu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za udział i wspólną zabawę. 

Zdjęcia: e-Bodzentyn.pl