Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

14 sierpnia piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona” w Bodzentynie

14 sierpnia piknik wojskowy „Silna Biało-Czerwona” w Bodzentynie

19 lipiec 2023

Bodzentyn będzie jednym z siedemdziesięciu miast w kraju i jednym z czterech w województwie świętokrzyskim, w których odbędą się pikniki wojskowe pod nazwą "Silna Biało-Czerwona". Informacja o organizacji wydarzenia w Bodzentynie została potwierdzona podczas konferencji prasowej zorganizowanej przez Wojsko Polskie na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. Pikniki w całym kraju są zaplanowane na okres od 12 do 15 sierpnia i stanowią część obchodów Święta Wojska Polskiego. 

W konferencji prasowej udział wzięli burmistrzowie miast, w których odbędą się pikniki, jak również poseł na Sejm RP Agata Wojtyszek, pułkownik Jarosław Molisak - szef Ośrodka Zamiejscowego Centralnego Wojskowego Centrum Rekrutacji w Kielcach, pułkownik Sławomir Machniewicz - dowódca 10 Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej, major Tomasz Wermiński z 3. Batalionu Radiotechnicznego w Sandomierzu, major Michał Jankiewicz z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych, oraz szefowie wojskowi z Centrum Rekrutacji.

Podczas Pikników Wojkowych na terenie całego kraju prezentowane będzie indywidualne wyposażenie żołnierza oraz sprzęt wojskowy będący na wyposażeniu Wojska Polskiego. Wyjątkową atmosferę zagwarantuje obecność żołnierzy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP. Klimatyczna wojskowa muzyka oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla wszystkich grup wiekowych to tylko wstęp do pokazania tego co w wojsku najlepsze. Będzie można między innymi zobaczyć również czołg Leopard, samobieżną wyrzutnię rakietową WR-40 Langusta, transporter opancerzony Rosomak, a także inny sprzęt jakim dysponują jednostki wojskowe z województwa świętokrzyskiego.

Na uczestników czekają m.in. pokazy sprzętu i wyszkolenia żołnierzy, koncerty orkiestr wojskowych, gry i zabawy dla najmłodszych. Na piknikach nie zabraknie również punktów rekrutacyjnych, w których zainteresowani będą mogli porozmawiać z rekruterami i dowiedzieć się,  jak atrakcyjna jest służba w Wojsku Polskim.

Dni oraz miejscowość, w których odbędą się pikniki wojskowe w województwie świętokrzyskim: 12 sierpnia - Skalbmierz, - 13 sierpnia - Zawichost, 14 sierpnia - Bodzentyn, 15 sierpnia - Wąchock

Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba podkreślił, że jest bardzo wdzięczny, że Bodzentyn został wyróżniony i znalazł się wśród 70 miejscowości w całym kraju, gdzie odbędą się pikniki. Podczas konferencji mówił również o tym, że tego typu pikniki są bardzo ważne, aby pokazać obywatelom, że Polska jest bezpieczna, że ma dobrych żołnierzy oraz dobry sprzęt.  

Na zakończenie Burmistrz wyraził swoją wdzięczność za możliwość spotkania się z żołnierzami na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie 14 sierpnia. Tego dnia przy "Zamku" będziemy mogli na własne oczy zobaczyć sprzęt jakim dysponuje wojsko oraz poznać żołnierzy czy oficerów, którzy codziennie dbają o nasze bezpieczeństwo. Dariusz Skiba podziękował również poseł Agacie Wojtyszek za zaangażowanie i pracę włożoną w organizację tego wydarzenia oraz za wyróżnienie Bodzentyna na mapie kraju. 

Zdjęcia: UMiG Bodzentyn

Konferencja Wojska Polskiego w Bodzentynie 14.07.2023 r.