Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Kino Plenerowe w Bodzentynie

Autorzy projektu „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków” rozpoczęli realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023!

Autorzy projektu „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków” rozpoczęli realizację Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023!

20 lipiec 2023

Autorzy zwycięskiego projektu w Budżecie Obywatelskim Miasta Bodzentyn na 2023 rok, Dagmara Zagórska oraz Tomasz Fąfara, rozpoczęli realizację zadań z pewnym opóźnieniem, wynikającym z problemów w dostępie do sprzętu. Celem projektu „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków” było stworzenie miejsca spotkań w postaci plenerowego Kina Letniego na terenie miasta oraz uporządkowanie placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Bodzentynie, wraz z doposażeniem go w przenośne zabawki. Na realizację obu tych celów autorzy otrzymali budżet w wysokości 117 774,41 złotych.

Przypomnijmy, że w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego startowały trzy projekty:

  1. Projekt „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków” zdobył 155 głosów.
  2. Projekt „Zakup czujników tlenku węgla dla każdego gospodarstwa domowego w mieście Bodzentyn” otrzymał 106 głosów.
  3. Projekt „Bodzentyn na sportowo – zagraj na nowym boisku „Łysicy”” zyskał 95 głosów.

Pierwsze seanse w ramach Kina Plenerowego odbyły się 15 i 16 lipca 2023 roku na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie. W sobotę, 15 lipca, na ekranie pojawił się oscarowy film "Forrest Gump", w którym tytułowego głównego bohatera zagrał wybitny Tom Hanks. Drugiego dnia, organizatorzy przygotowali seans z bajką "Krudowie", przeznaczoną nie tylko dla najmłodszych, ale również starszych widzów. Obie projekcje cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców miasta, gminy oraz licznych turystów spędzających wakacje w naszej okolicy.

Na widzów czekało 100 leżaków zakupionych w ramach projektu, dzięki czemu mogli się wygodnie rozsiąść i obejrzeć filmy na dużym ekranie. Ponadto, w sobotę Harcerze z Bodzentyna przygotowali darmowy popcorn, a w niedzielę Burmistrz Dariusz Skiba osobiście przekazał dzieciom soczki oraz cukierki. Dodatkowo, dzięki uprzejmości właściciela sklepu Zychowicz w Bodzentynie, pięćdziesiąt pierwszych widzów otrzymało talony na darmową gorącą czekoladę.

Ta udana inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem i pozytywnym odbiorem wśród społeczności lokalnej oraz gości odwiedzających naszą malowniczą okolicę. Dzięki takim wydarzeniom Bodzentyn staje się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do spędzenia wolnego czasu i integracji społeczności.  Duże zainteresowanie projektem świadczy o potrzebie i chęci społeczności do korzystania z takich kulturalnych wydarzeń. Kino Plenerowe staje się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu wolnego i zbliżania społeczności w naszym pięknym mieście.

Były to pierwsze z wielu zaplanowanych seansów Kina Plenerowego w Bodzentynie, które odbędą się w trakcie tegorocznych wakacji. W planie są projekcie, aż do 9 września, które odbywać się będą prawdopodobnie co 2 tygodnie. Po zakończeniu wakacji, gdy nadejdzie jesień i chłodniejsze dni w planach jest przeniesienie kina do budynu Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie, gdzie będą wyświetlane różnego rodzaju filmy.

W ramach tej części projektu autorzy zakupili: projektor laserowy, dmuchany ekran, nagłośnienie wraz z okablowaniem i mikserem do dźwięku, laptop, 100 leżaków oraz niezbędne licencje oraz opłaty związane z możliwością odtwarzania filmów.

Druga część projektu rozpoczęła się już na początku maja na placu Szkoły Podstawowej w Bodzentynie. W ramach tej części projektu przeprowadzono wiele działań, w tym usunięcie starych instalacji oraz zabawek, a także zerwanie i wyrównanie nawierzchni. Nowa trawa w rolkach została położona, wypełniając plac po brzegi.

Obecnie zamówione zostały nowe zabawki i przenośne instalacje, które z końcem wakacji zostaną wyłożone na nową nawierzchnię. Dzięki temu, już od nowego roku szkolnego, dzieci będą miały możliwość korzystania z nowych atrakcji na odnowionym placu. Ta część projektu znacząco przyczyni się do stworzenia bezpiecznej i atrakcyjnej przestrzeni zabawowej dla najmłodszych mieszkańców Bodzentyna

Zdjęcia:e-Bodzentyn, UMiG Bodzentyn