Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zakończył się II etap budowy parkingu przy cmentarzu parafialnym w Bodzentynie

Zakończył się II etap budowy parkingu przy cmentarzu parafialnym w Bodzentynie

Zakończył się II etap budowy parkingu przy cmentarzu parafialnym w Bodzentynie

27 lipiec 2023

W ubiegłym tygodniu ukończono drugi etap inwestycji prowadzonej przez Parafię Bodzentyn, mającej na celu poszerzenie parkingu przy cmentarzu parafialnym w Bodzentynie. Dobudowana część parkingu, którą można teraz wykorzystać nie tylko dla odwiedzających cmentarz, ale także dla osób przyjeżdżających do Bodzentyna na zakupy lub turystycznie, pomieści dodatkowo około 40 miejsc parkingowych. Całkowita liczba dostępnych miejsc parkingowych na placu przy cmentarzu wynosi teraz blisko 100 (samochody osobowe).

Finansowanie drugiego etapu inwestycji pochodziło z pieniędzy zebranej od wiernych z Parafii Bodzentyn. Podczas budowy parkingu osobiście zaangażowani byli proboszcz Leszek Sikorski oraz wierni z naszej gminy. Przypominamy, że pierwszy etap inwestycji został zrealizowany w październiku 2021 roku. W przyszłości planowana jest dalsza rozbudowa tego parkingu, co pozwoli jeszcze bardziej sprostać potrzebom naszej wspólnoty.

Budowa parkingu I etap