Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Piknik wojskowy na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie - zdjęcia

Piknik wojskowy na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie - zdjęcia

Piknik wojskowy na placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie - zdjęcia

16 sierpień 2023

„Silna Biało-Czerwona” pod taką nazwą 14 sierpnia 2023 roku o godzinie 12:00, na terenie placu przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie, zainaugurowano piknik wojskowy w Bodzentynie. Piknik został zorganizowany z okazji Święta Wojska Polskiego. Na to wyjątkowe wydarzenie zgromadziło się wiele osób, a plac przy zabytkowych ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich stał się areną wyjątkowego spotkania.

W trakcie tego wydarzenia, na teren przybyło wojsko wraz z imponującym sprzętem, w tym m.in. czołg Leopard, samobieżna wyrzutnia rakietowa WR-40 Langusta, transporter opancerzony Rosomak oraz moździerz samobieżny RAK. Ponadto, przygotowano wiele atrakcyjnych stanowisk, na których zaprezentowano pełne wyposażenie polskiego żołnierza. Goście mieli okazję nie tylko poznać wyjątkową atmosferę wojskową, ale również skosztować potraw wojskowej kuchni oraz zdobyć informacje na temat służby w Wojsku Polskim, a nawet zarejestrować się jako potencjalni rekruci.

Na to wydarzenie licznie przybyło kilkaset osób, reprezentujących zarówno mieszkańców Miasta i Gminy Bodzentyn, jak i gości spoza regionu. Oprócz ekspozycji nowoczesnego sprzętu wojskowego, piknik odznaczał się różnorodnym programem artystycznym. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, w tym Zygmunta Szafrański, Marian Przeździecki, Studio Piosenki Marii Paluch oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta w Bodzentynie. Ponadto, publiczność miała okazję delektować się występem  LEOVOCI i Wojskowej Orkiestry Dętej, co wzbogaciło atmosferę tego wyjątkowego wydarzenia.

W święcie wojska Polskiego w Bodzenynie udział wzięli m.in. Poseł na Sejm Agata Wojtyszek, Senator RP Krzysztof Słoń, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresa Bzymek,  Radni Rady Miejskiej w Bodzentynie oraz przedstawiciele służb mundurowych. 

Zdjęcia:e-Bodzentyn oraz UMiG Bodzentyn