Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
XXXVIII Dni Bodzentyna - 50 lat tradycji - Zaproszenie

XXXVIII Dni Bodzentyna - 50 lat tradycji - Zaproszenie

XXXVIII Dni Bodzentyna - 50 lat tradycji - Zaproszenie

29 sierpień 2023

Święto naszego miasta to coroczne wydarzenie, które przyciąga setki osób z całej gminy i okolic. Impreza, która zazwyczaj rozpoczyna okres wakacyjny, w tym roku odbędzie się w ostatni weekend wakacji, 2 i 3 września 2023 roku. Organizatorzy, czyli Parafia Bodzentyn i Towarzystwo Przyjaciół Bodzentyna, przygotowali szereg atrakcji, gier i zabaw, w których mogą wziąć udział zarówno dzieci, jak i dorośli.

Pierwszy dzień tegorocznych Dni Bodzentyna będzie poświęcony głównie sportowej rywalizacji. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w zawodach wędkarskich, turnieju szachowym, łuczniczym oraz turnieju gry w kulki. Głównym punktem tego dnia będzie Wieczór Wspomnień na placu przy kościele parafialnym w Bodzentynie. Podczas spotkania zostanie wyświetlony archiwalny film zatytułowany "Święta Wojna Rynków", nakręcony w 1995 roku przez Jana Fabiańczuka. Film przedstawia rywalizację Rynku Górnego z "Dolnym" podczas Dni Bodzentyna, które odbyły się 28 lat temu.

Drugi dzień XXXVIII Dni Bodzentyna rozpocznie się o godzinie 12:00 w kościele parafialnym od Mszy Świętej w intencji mieszkańców Miasta i Gminy Bodzentyn. O godzinie 14:00 na scenie przy kościele parafialnym odbędzie się uroczyste otwarcie tegorocznego święta Bodzentyna. Chwilę po rozpoczęciu planowany jest blok kulturalno-rozrywkowy, w trakcie którego będziemy mieli okazję zobaczyć występy młodych artystów, orkiestrę dętą, występ Małgorzaty Biesagi, występ zespołu Górne Nutki, recital Zbigniewa Bibera oraz koncert Kapeli Góralskiej.

O godzinie 20:30 przewidziany jest "pojedynek" między Rynkiem Dolnym a Rynkiem Górnym. Podczas tej części imprezy będziemy mogli kibicować reprezentantom obu rynków w rywalizacji, takiej jak przeciąganie liny.

Zakończenie XXXVIII Dni Bodzentyna zaplanowane jest na godzinę 20:45. Po uroczystym zakończeniu, do godziny 22:00 zabawę kontynuować będzie DJ.

W trakcie niedzielnego wydarzenia widzowie będą mieli możliwość skorzystania z obszaru zabaw z animatorami dla dzieci, darmowej strefy gastronomicznej oraz wzięcia udziału w losowaniu dziesiątek nagród, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Serdecznie zachęcamy do wspólnego świętowania dni naszego miasta i do udziału w zabawie!