Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Bodzentynie

Pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Bodzentynie

Pasowanie i ślubowanie uczniów klas pierwszych w Szkole Podstawowej w Bodzentynie

22 październik 2023

Ślubowanie pierwszoklasistów to nie tylko wielkie przeżycie dla samych uczniów ale również dla rodziców, którzy równie mocno przeżywają ten wielki dzień swoich dzieci. W miniony czwartek, 19 października, szkolna sala sportowa w Szkole Podstawowej im. Antoniego Wacińskiego w Bodzentynie tętniła emocjami i wzruszeniami ponieważ dumni rodzice zgromadzili się, by śledzić szczególną i ważną chwilę w życiu swoich dzieci. Tego dnia, pierwszoklasistki i pierwszoklasiści stanęli przed swoją pierwszą, niezwykle ważną próbą - ślubowaniem, które oficjalnie przywitało ich w szkolnej społeczności. 

Uroczystość ślubowania była pełna uroku i wzruszenia. Przygotowania do tego wyjątkowego dnia trwały od kilku tygodni. Dzieci uczyły się tekstu przysięgi, ćwiczyły swoje wystąpienia i marzyły o chwili, w której będą mogły stanąć przed swoimi bliskimi, by oficjalnie obiecać, że będą pilnie uczyć się, być grzeczne, szanować nauczycieli i kolegów.  Na uroczystość przybyli nie tylko rodzicie, ale także nauczyciele, dyrekcja szkoły oraz Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn - Dariusz Skiba. Wszyscy byli dumni ze swoich pociech i z dumą towarzyszyli im w tym ważnym momencie.

Podczas uroczystości, uczniowie ubrani w urocze i eleganckie stroje stanęli przed publicznością, a pani dyrektor serdecznie ich przywitała. Następnie, pierwszoklasistki i pierwszoklasiści z ogromnym skupieniem i powagą złożyli swoją przysięgę. Każde dziecko podniosło rękę i wyraziło swoje zobowiązanie do nauki, szacunku i dobrego zachowania w szkole.

Po złożeniu przysięgi, dzieci otrzymały od nauczycieli oraz Burmistrza symboliczne dyplomy ślubowania oraz upominki. To był moment, który na pewno na zawsze pozostanie w ich pamięci. Po oficjalnej części ślubowania pierwszaki wraz z rodzicami udali się do swoich klas na słodki poczęstunek. 

Ślubowanie pierwszoklasistów w Szkole Podstawowej im. Antoniego Wacińskiego w Bodzentynie to nie tylko uroczystość, ale także symboliczny krok w edukacyjnej podróży każdego dziecka. To początek ich szkolnej przygody, pełnej nauki, odkrywania i przyjaźni. Dla rodziców to moment dumni, ale także emocjonalny, kiedy ich pociechy stają się uczniami.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom owocnej nauki, ciekawych wyzwań i pięknych chwil spędzonych w szkole. Niech to będzie rok pełen sukcesów i pozytywnych doświadczeń. Gratulujemy ślubowania i witamy Was serdecznie w naszej szkolnej rodzinie!

Jeśli chcą Państwo zdjęcie swojego dziecka z wydarzenia, prosimy o wysłanie nr zdjęcia na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (numer widoczny po najechaniu na zdjęciu oraz na dole po jego otworzeniu)