Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Narodowe Święto Niepodległości w Bodzentynie 2023 - zdjęcia i wideo

Narodowe Święto Niepodległości w Bodzentynie 2023 - zdjęcia i wideo

Narodowe Święto Niepodległości w Bodzentynie 2023 - zdjęcia i wideo

16 listopad 2023

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w naszej gminie rozpoczęły się od wspólnego przemarszu przedstawicieli władz samorządowych z Burmistrzem Dariuszem Skibą oraz Przewodniczącą Rady Miejskiej w Bodzentynie Teresą Bzymek, sztandarów, harcerzy oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Bodzentynie do Kościoła Parafialnego, gdzie miała miejsce pierwsza część wydarzenia. Tuż przed Mszą Świętą przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Bodzentyna oraz Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie złożyli kwiaty i znicze pod tablicą upamiętniającą wikariuszy z Bodzentyna, walczących o wolność podczas Powstania Styczniowego.

Kolejnym etapem wydarzenia było wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przez lokalną społeczność. Po tym ważnym i uniesionym momencie uczestnicy złożyli wiązanki kwiatów pod tablicami zawieszonymi na budynku Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie.

Ostatnią częścią tegorocznych obchodów był występ uczniów z Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym w Bibliotece Publicznej im. Adeli Nawrot oraz Centrum Kultury w Bodzentynie. Młodzi patrioci wraz z gronem pedagogicznym, licznie zebranym widzom, zaprezentowali przedstawienie zatytułowane „Opowiedz Nam Moja Ojczyzno”. Artyści w swoim muzyczno-słownym występie przybliżyli zebranym trudną drogę do odzyskania niepodległości przez Polskę. Ich znakomity występ został nagrodzony zasłużonymi brawami.

Całe wydarzenie zwieńczył patriotyczny koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Bodzentyn, która pod dyrekcją kapelmistrza Ryszarda Tabiszewskiego dostarczyła niezapomnianych wrażeń muzycznych. Koncert ten również został nagrodzony gromkimi brawami od wszystkich uczestników.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wszystkim za ich zaangażowanie i udział w obchodach. Szczególne słowa uznania kierujemy w stronę Ochotniczej Straży Pożarnej w Bodzentynie za profesjonalne zabezpieczenie święta, pocztom sztandarowym, uczniom, dyrekcji i nauczycielom Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym, Harcerstwu w Gminie Bodzentyn oraz Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP Bodzentyn.