Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zakończyła się realizacja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023 - wideo

Zakończyła się realizacja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023 - wideo

Zakończyła się realizacja Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn 2023 - wideo

13 grudzień 2023

Z końcem września zakończył się drugi etap realizacji Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn na rok 2023. Zwycięski projekt o nazwie „Kino plenerowe oraz strefa zabawy dla przedszkolaków”, autorstwa Dagmary Zagórskiej i Tomasza Fafąry, zakładał remont oraz doposażenie placu zabaw przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bodzentynie, a także zakup sprzętu i leżaków do Kina Plenerowego. Całkowity koszt projektu wyniósł 117 774,41 zł.

W okresie wakacyjnym odbyło się łącznie 5 seansów letnich na terenie przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie i na Rynku Górnym w Bodzentynie, z udziałem średnio około 100 osób na każdym z nich. Warto podkreślić, że Kino Plenerowe skończyło się wraz z końcem lata, jednak seanse nadal odbywają się w sali szkoły Podstawowej w Bodzentynie. O najbliższych seansach będziemy informować na bieżąco. 

Na plac przy ruinach pałacu Biskupów Krakowich w Bodzentynie, Kino Letnie powróci w czerwcu 2024 roku! 

Od początku maja do niemal końca września trwały intensywne prace na placu zabaw przy Szkole Podstawowej w Bodzentynie. Podczas tych prac zerwano, wyrównano i położono od nowa nawierzchnię z naturalnej trawy. Dodatkowo, wymienione oraz dodane zostały nowe zabawki dla dzieci. W ramach prac zakupiono farby, które artystycznie uzdolnione mieszkanki naszej gminy wykorzystały do pomalowania muru. Teraz każdego dnia cieszy on oczy dzieci uczących się w bodzentyńskiej placówce.