Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy

Triumf Zawodników z Bodzentyna w Rumunii: XXII Memoriał Mártiona Lőrincza

Triumf Zawodników z Bodzentyna w Rumunii: XXII Memoriał Mártiona Lőrincza

24 styczeń 2024

W dniach 19-20 stycznia 2024 roku w malowniczym Korondzie, położonym w sercu Rumunii, rozegrano prestiżowy Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy - "XXII Memoriał Mártiona Lőrincza". To wydarzenie zgromadziło 232 utalentowanych zawodników z pięciu różnych krajów: Rumunii, Węgier, Słowacji, Mołdawii, oraz Polski. Polską ekipę godnie reprezentował Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy z Bodzentyna. To właśnie ci zawodnicy, pełni determinacji i gotowi na sportowe wyzwania, zdobyli uznanie na międzynarodowej arenie zapaśniczej.

 Dyscyplina, umiejętności techniczne i nieustępliwość, które charakteryzują zapaśników z Bodzentyna, zwróciły uwagę publiczności i sędziów podczas emocjonujących pojedynków. Ich zaangażowanie oraz ciężka praca podczas treningów z pewnością zaprocentowały podczas tego prestiżowego turnieju.

Ostatniego dnia zawodów zawodnicy Champions Academy z Bodzentyna triumfowali, przynosząc Polsce zasłużone sukcesy. Ich zwycięstwa na międzynarodowej scenie zapaśniczej to nie tylko dowód ich indywidualnych umiejętności, ale również powód do dumy dla całej społeczności zapaśniczej w Polsce.

Wyniki osiągnięte przez reprezentantów Bodzentyna to nie tylko laury sportowe, lecz także inspiracja dla młodych adeptów zapaśnictwa. Sukces polskich zapaśników na XXII Memoriał Mártiona Lőrincza to bez wątpienia kamień milowy w historii Zapaśniczego Klubu Sportowego Champions Academy oraz dumny moment dla całego Bodzentyna.

Wszyscy Nasi zawodnicy wykazali się wspaniałą podstawą.

Po najwyższe trofea i złote medale sięgnęli :
I miejsce Alicja Dyk kat. 25 kg - grupa wiekowa dzieci.
I miejsce Stanisław Staszewski kat. 62 kg - grupa wiekowa młodzik
I miejsce Aleksander Płaczkowski kat. 60 kg - grupa wiekowa kadet.
 
W grupie wiekowej dzieci ze srebrnymi medalami wrócili:
II miejsce Lena Zawierucha kat. 34 kg
II miejsce Maja Bugajska kat. 41 kg
 
Tuż za podium uplasowali się Oskar Kumor i Antoni Staszewski.
 
Warto dodać, że Aleksander Płaczkowski decyzją sędziów i organizatora zawodów został wyróżniony jako najlepszy zagraniczny zawodnik turnieju.
Podczas otwarcia turnieju trener i prezes klubu ZKS Champions Academy Zbigniew Płaczkowski, w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn - Dariusza Skiby, złożył na ręce Władz Miasta Korond, oficjalne podziękowanie za zaproszenie do udziału w turnieju zawodników z Bodzentyna.

Tak daleki wyjazd to ogromna przygoda dla Naszych zawodników, która ubogaca nie tylko w doświadczenia sportowe, ale również kulturowe.
Nasi zawodnicy zwiedzali kopalnie soli w Rumunii, oraz zakład ceramiki i rękodzieła miasta Korond. Mieli również okazję  zapoznać się ze zwyczajami i skosztować regionalnych potraw.

Zawody odbyły się na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym, za co dziękujemy Imre Balázs.

Wspierają Nas :
- Miasto i Gmina Bodzentyn
- PHU "DOMAŃSKI" Paweł Domański
Spółka Komandytowa