Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Morsowanie zalew w Wilkowie

Wielkie pomaganie przez morsowanie w gminie Bodzentyn z okazji 32. Finału WOŚP

Wielkie pomaganie przez morsowanie w gminie Bodzentyn z okazji 32. Finału WOŚP

30 styczeń 2024

28 stycznia 2024 roku, gmina Bodzentyn była świadkiem niezwykłego świętowania 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Blisko 30 osób postanowiło uczcić tę wyjątkową okazję poprzez nietypową formę morsowania i kibicowania na zbiorniku wodnym w Wilkowie. O godzinie 13:00, dziesięć osób, wykazujących szczególną odporność na zimno, zanurzyło się w lodowatej wodzie zalewu. Morsowanie stało się nie tylko okazją do orzeźwienia, ale także wyrazem solidarności z zbiórką funduszy na rzecz WOŚP. Przed akcją morsowania, Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba, oraz wolontariusze Finału WOŚP zebrali środki do wielkoorkiestrowej puszki, wspierając tym samym szczytny cel.

Niecodzienne wydarzenie nie ograniczyło się tylko do zanurzenia w zimnej wodzie. Uczestnicy, wspierani gorącym dopingiem innych, sprawili, że to świętowanie było niezapomniane. Cała akcja trwała około godziny i zakończyła się przed 14:00, po czym uczestnicy mieli okazję odzyskać ciepło w pobliskiej saunie.

Dziękujemy wszystkim odważnym uczestnikom za udział w morsowaniu na Wilkowie, wspieranie WOŚP, oraz wspólne świętowanie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich zaangażowanych.