Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rekordowa zbiórka dla WOŚP w Gminie Bodzentyn. Zebrano ponad 30 tyś. złotych!

Rekordowa zbiórka dla WOŚP w Gminie Bodzentyn. Zebrano ponad 30 tyś. złotych!

Rekordowa zbiórka dla WOŚP w Gminie Bodzentyn. Zebrano ponad 30 tyś. złotych!

02 luty 2024

Główną częścią 32. Finału Wielkiej Orkiestry. Świątecznej Pomocy w Bodzentynie było wydarzenie zorganizowane przez Urząd Miasta i Gminy Bodzentynie oraz Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Bodzentynie na Rynku Górnym. W tym roku WOŚP zbierało fundusze na akcję pod nazwą "Płuca po pandemii" Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. W naszej gminie na ten cel wolontariusze zebrali 31 849,24 złotych (nie wliczając obcych walutach)! Najwięcej do swojej puszki zebrała pani Danuta Skrzeczyna.

Oficjalna część wydarzenia rozpoczęła się na Rynku Górnym w Bodzentynie o godzinie 15:00 od uroczej prezentacji Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP z Bodzentyna, która profesjonalnie wykonała Hymn WOŚP oraz wiele innych utworów ze swojego bogatego repertuaru. W trakcie koncertu MOD z Bodzentyna wydarzenie otworzył Burmistrz Darousz Skiba wraz z Dyrektorem Marcinem Sikorskim. Pomiędzy blokami licytacji i występów czas dla licznie przybyłych uczestników umilał DJ Twenty One. Jedną z większych atrakcji wieczora był koncert zespołu 7 Stan, który dostarczył niezapomnianych chwil wszystkim uczestnikom. Wyjątkowym momentem programu był także fascynujący pokaz umiejętności młodych zapaśników z teamu Champions Academy Bodzentyn. Pomiędzy muzycznymi blokami odbywały się licytacje, podczas których mieszkańcy mieli okazję zdobyć cenne przedmioty przekazane przez lokalną społeczność. Licytację zawodowo poprowadził Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn, Dariusz Skiba, w asyście Zastępcy Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn, Andrzeja Jarosińskiego, oraz Dyrektora Biblioteki Publicznej im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie, Marcina Sikorskiego.

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Bodzentynie zakończył się tuz przed godziną 21:00. Serdecznie dziękujemy wszystkim. za udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.