Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zgrupowanie zapaśników z Bodzentyna pod Tatrami: Pierwszy krok ku sukcesowi w sezonie 2024

Zgrupowanie zapaśników z Bodzentyna pod Tatrami: Pierwszy krok ku sukcesowi w sezonie 2024

Zgrupowanie zapaśników z Bodzentyna pod Tatrami: Pierwszy krok ku sukcesowi w sezonie 2024

19 luty 2024

W dniach 09-18 lutego 2024 r. miało miejsce znaczące wydarzenie dla świata sportu - zgrupowanie zapaśników z Bodzentyna pod Tatrami. To właśnie tutaj, w malowniczym Zakopanem, rozpoczęła się intensywna seria przygotowań naszych młodych zapaśników z Zapaśniczego Klubu Sportowego Champions Academy przed sezonem 2024.

Zgrupowanie to było szczególnym momentem nie tylko dla zawodników i zawodniczek Zapaśniczego Klubu Sportowego Champions Academy, ale także dla reprezentacji klubowych z naszego województwa. Trenerzy, doskonale przygotowani do prowadzenia takich intensywnych treningów, zapewnieli, że zajęcia odbywały się w komfortowych warunkach w renomowanym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem.

Nie bez znaczenia było również korzystanie przez zawodników z basenu oraz odnowy biologicznej w Bukowinie Tatrzańskiej. Te dodatkowe elementy programu nie tylko zapewniały regenerację po intensywnych treningach, ale także stanowiły integralną część kompleksowego przygotowania do sezonu.

Podczas zgrupowania nie brakowało różnorodności w treningach. Zawodnicy uczestniczyli w zajęciach technicznych, które miały na celu doskonalenie umiejętności związanych z techniką zapasów. Nie zapomniano również o treningach kondycyjnych, które są niezwykle istotne w dyscyplinie zapasów, wymagającej zarówno siły, jak i wytrzymałości.

Nie tylko praca na macie była istotna podczas zgrupowania. Organizowane były również wyprawy spacerowe na bezpieczne szlaki górskie. Te chwile odpoczynku i kontaktu z naturą miały nie tylko wartość rekreacyjną, ale także pozwalały zawodnikom na oderwanie się od codziennych treningów i naładowanie baterii na kolejne wyzwania.

Jednym z kluczowych momentów zgrupowania była konfrontacja międzywojewódzka z kadrą województwa wielkopolskiego, czyli sparingi. To doskonała okazja do sprawdzenia się na tle innych zawodników, doskonalenia taktyki i zdobywania cennego doświadczenia przed zbliżającymi się zawodami.

Świetne warunki treningowe, zaangażowanie zawodników i zawodniczek oraz wsparcie doświadczonych szkoleniowców dają pewność, że nadchodzący sezon będzie owocny w medale i sukcesy. Zgrupowanie pod Tatrami to dopiero początek drogi, ale już teraz można przewidzieć, że przygotowania te stanowią solidne fundamenty pod osiągnięcie sportowych celów.

Dziękujemy za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu Panom: 
Pawłowi Bugajskiemu i Przemysławowi Telce.
Trenerzy:
Wiktoria Płaczkowska i Zbigniew Parcelanci
Zdjęcia: Zapaśniczy Klub Sportowy Champions Academy