Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Medalista Pierwszego Pucharu Polski Kadetów

Aleksander Płaczkowski: Medalista Pierwszego Pucharu Polski Kadetów w Zapasach

Aleksander Płaczkowski: Medalista Pierwszego Pucharu Polski Kadetów w Zapasach

11 marzec 2024

Pierwszy Puchar Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Wolnym, który odbył się w dniach 8-10 marca 2024 r. we Włodawie, okazał się niezwykle emocjonującym wydarzeniem dla miłośników sportu z całej Polski. To było nie tylko starcie siły i determinacji, ale także pierwsze eliminacje do nadchodzącej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, planowanej na koniec kwietnia tego roku.

Ponad 200 utalentowanych zawodników z różnych zakątków Polski stanęło do rywalizacji, dążąc do osiągnięcia mistrzostwa w swoich kategoriach wagowych. Jednym z nich był reprezentant ZKS Champions Academy z Bodzentyna - Aleksander Płaczkowski. Mierząc się z 33 przeciwnikami w bardzo konkurencyjnej kategorii wagowej, 60 kg, Aleksander pokazał nie tylko swoje umiejętności, ale także niezłomną determinację i wytrwałość. Mimo zaciętej walki i jednej porażki, Aleksander zdobył brązowy medal, co było ogromnym osiągnięciem, zwłaszcza że był to jedyny medal dla Województwa Świętokrzyskiego.

 

Jego sukces otworzył mu drogę do udziału w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, co jest nie tylko zasługą osobistą, ale także owocem ciężkiej pracy i wsparcia ze strony trenerów i całego zespołu. Z dumą i wdzięcznością, możemy powiedzieć, że Aleksander jak zwykle nie zawiódł, stając na wysokości zadania i reprezentując nasze województwo z godnością i honorem. Jego wysiłek i poświęcenie są godne najwyższego uznania, a jego historia staje się inspiracją dla innych młodych sportowców, którzy dążą do osiągnięcia swoich marzeń w sporcie. Gratulujemy Aleksandrowi i życzymy mu dalszych sukcesów na arenie sportowej!

Zdjęcia: ChampionsAcademy