Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach: Młodzi, ale pełni determinacji

Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach: Młodzi, ale pełni determinacji

Mistrzostwa Polski U 15 w zapasach: Młodzi, ale pełni determinacji

18 marzec 2024

W dniach 15-18 marca 2024 roku Hala Legionów w Kielcach stała się areną zmagań dla najlepszych młodych talentów polskiego zapaśnictwa. Mistrzostwa Polski U 15 w stylu wolnym zgromadziły 302 zawodników z 69 klubów z całej Polski, tworząc niesamowitą atmosferę sportowej rywalizacji i ducha walki.

Wśród uczestników nie mogło zabraknąć zawodników ZKS Champions Academy z Bodzentyna, którzy również postanowili zmierzyć się z rywalami na tle krajowej elity. Kuba Bugajski, reprezentujący klub w kategorii wagowej 57 kg, oraz Stanisław Staszewski w kategorii 62 kg, stanęli twarzą w twarz z bardziej doświadczonymi przeciwnikami, nie bacząc na swoje młode lata.

Mimo determinacji i ogromnego zaangażowania, które włożyli w każdą walkę, nie udało im się wywalczyć miejsca na podium. Stanisław Staszewski zakończył rywalizację na 9. miejscu, natomiast Kuba Bugajski uplasował się na 12. pozycji. Choć nie osiągnęli zamierzonego celu, ich walka i zaangażowanie w trudnych pojedynkach zasługują na ogromny szacunek.

Debiut w tak prestiżowej imprezie to już ogromne osiągnięcie, które należy docenić. To także cenny krok w rozwoju tych młodych sportowców, którzy z pewnością nie zamierzają poprzestawać na jednym występie. Każda walka, nawet ta przegrana, jest dla nich lekcją i motywacją do dalszych treningów i podnoszenia swoich umiejętności.

Gratulujemy więc Kuba Bugajskiemu i Stanisławowi Staszewskiemu udziału w Mistrzostwach Polski U 15 w zapasach oraz życzymy im dalszych sukcesów na drodze sportowej kariery. Ich determinacja i zaangażowanie są inspiracją dla wszystkich młodych adeptów sportu, którzy marzą o osiągnięciu czegoś wielkiego na arenie sportowej.