Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Dzień Dziecka pełen radości i uśmiechów na Rynku Górnym w Bodzentynie

Dzień Dziecka pełen radości i uśmiechów na Rynku Górnym w Bodzentynie

Dzień Dziecka pełen radości i uśmiechów na Rynku Górnym w Bodzentynie

04 czerwiec 2024

Uczestnicy tegorocznego Dnia Dziecka i Dnia Radości na Rynku Górnym w Bodzentynie długo nie zapomną tego wydarzenia! Mimo przelotnych opadów deszczu, plac Górnego Rynku wypełnił się niemal po brzegi rodzicami i ich szczęśliwymi dziećmi, które chętnie uczestniczyły w grach i zabawach z nagrodami przygotowanymi przez organizatorów wydarzenia: Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, Biblioteka Publiczna im. Adeli Nawrot i Centrum Kultury w Bodzentynie oraz Parafia Bodzentyn.

Na uczestników czekały darmowe atrakcje, takie jak dmuchańce, popcorn, malowanie twarzy, bańki mydlane, balony w przeróżnych kształtach i kolorach, zaplatanie włosów, kolorowe tatuaże, grill, upominki dla dziewczynek i chłopców, gry, zabawy, nagrody i wiele więcej. Wszystko to było możliwe dzięki sponsorom: Imperium Truck Matysek, Smaki Regionu Świętokrzyskiego, sklep Zychowicz, Lodziarnia Gelato, sklep Lewiatan, sklep Delikatesy Centrum Koziołek, sklep Wielobranżowy Koziołek, restauracja Tkalnia Smaku Świętokrzyskiego, kwiaciarnia Magda, sklep Biedronka, sklep Żabka, radny Rady Miejskiej Kamil Stefańczyk, Pani Agata Sałata z KGW Czerwone Szpilki oraz wielu anonimowym sponsorom, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie.

Dzień Dziecka i Dzień Radości na Rynku Górnym w Bodzentynie rozpoczął się punktualnie o godzinie 14:00 powitaniem przybyłych gości przez Burmistrza Dominika Dudka, Proboszcza Parafii Bodzentyn księdza Leszka Sikorskiego, Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Bodzentynie Panią Ewę Kołomańską oraz Panią Justynę Rak-Staszewską, która poprowadziła całe wydarzenie.

Dalsza część wydarzenia to występy lokalnych artystów oraz wspaniała zabawa dla dzieci i dorosłych. Każdy, kto pojawił się na Rynku Górnym w Bodzentynie, mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić czas. Nawet przelotne opady deszczu nie odstraszyły uczestników i przez cały czas trwania imprezy Rynek Górny pękał w szwach!

W trakcie wydarzenia Dyrektor Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury Ewa Kołomańska wraz z Burmistrzem Dominikiem Dudkiem wręczyli nagrody dla najaktywniejszych młodych czytelników. Przed publicznością zaprezentował się również Kielecki Klub Karate - Oddział w Bodzentynie. Adepci karate pokazali swoje umiejętności, przyciągając przed scenę na Rynku Górnym ponad setkę osób.

Tuż przed zakończeniem wydarzenia Burmistrz wraz z Dyrektor BPiCK rozdali dzieciom i ich opiekunom słodycze i smakołyki.

Szanowni Państwo, drogie dzieci.

W tym roku spotykamy się na płycie Rynku Górnego po to, aby wspólnie obchodzić Dzień Dziecka. Impreza w tym roku jest wyjątkowa, ponieważ jest zorganizowana wspólnie z parafią w Bodzentynie, która to parafia zazwyczaj organizowała Dzień Radości. Doszliśmy do wniosku, że warto coś zmienić i warto wprowadzić pewne inne standardy, a mianowicie chodzi o to, aby wspólnie z parafią, wspólnie z samorządem rozpocząć taką nową inicjatywę nie tylko obchodzenia Dnia Dziecka, ale Dnia Rodziny.

Rodziny jako tej podstawowej komórki społecznej, rodziny jako takiego podmiotu, który w obecnych czasach często jest źle postrzegany. Szanowni Państwo, doskonale zdajemy sobie sprawę, że żyjemy dzisiaj w bardzo szybkim tempie. Stąd dla wielu z Państwa być może ten dzisiejszy To dzisiejsze popołudnie, to dzisiejsze spotkanie będzie niepowtarzalną okazją do tego, aby spędzić te trzy godziny wspólnie ze swoimi dziećmi.

Szanowni Państwo, to co powiedziałem, nowa inicjatywa, nowe spotkania, nowy format spędzania tego wolnego czasu wspólnie z rodziną. Będę chciał i wspólnie będziemy też do tego dążyli, aby większość tych wydarzeń organizowanych przez bodzentyński samorząd miało taki charakter właśnie spotkania rodzinnego, aby to były spotkania rodzinne, które mają na celu poprawę tych więzi rodzinnych w naszych domach.

Dla Was najmłodsi życzę Wam dużo zdrowia i uśmiechu na twarzy. Uśmiechu na twarzy nie tylko w ten dzisiejszy dzień, nie tylko z tego względu, że zostaniecie obdarowani jakimiś słodyczami i podarunkami, ale uśmiechu na twarzy, który będzie gościł codziennie w Waszym życiu. Dziękuję Wam bardzo za przybycie i życzę wszystkiego najlepszego. - mówił podczas rozpoczęcia wydarzenia Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dominik Dudek