Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Bodzentyn Zakwitł Dzięki Wspólnemu Wysiłkowi Mieszkańców!

Bodzentyn Zakwitł Dzięki Wspólnemu Wysiłkowi Mieszkańców!

Bodzentyn Zakwitł Dzięki Wspólnemu Wysiłkowi Mieszkańców!

06 czerwiec 2024

Fantastyczna, wspaniała, wyjątkowa! Takimi słowami uczestnicy akcji „Ukwiecania Rynków” w Bodzentynie opisywali wydarzenie, które odbyło się w miniony wtorek na Rynku Górnym i Dolnym. Ta społeczna inicjatywa, rozgłoszona przez radnego Rady Miejskiej Kamila Stefańczyka, a wymyślona przez mieszkanki Bodzentyna, przyciągnęła blisko 100 osób z całej gminy.

Mieszkańcy, podzieleni na dwie grupy, własnymi siłami ukwiecili dziesiątki donic i miejsc na obu rynkach, sprawiając, że nasze miasto wygląda teraz pięknie i kolorowo. Każdy, kto wziął udział w wydarzeniu, przyniósł ze sobą kwiaty, ziemię, narzędzia czy nawóz. W efekcie wspólnej pracy, przestrzeń miejska zyskała nie tylko na estetyce, ale również na wartości społecznej.

Spotkanie to było nie tylko przykładem obywatelskiej postawy mieszkańców naszej gminy, ale także świetną okazją do integracji i rozmów między uczestnikami. Ludzie dzielili się swoimi doświadczeniami, pomysłami oraz uśmiechami, tworząc wyjątkową atmosferę współpracy i jedności.

W ramach podziękowania, Burmistrz Dominik Dudek zaprosił wszystkich mieszkańców biorących udział w akcji oraz wszystkich chętnych na wspólnego grilla, który odbędzie się na placu przy Szkole Podstawowej w Bodzentynie. Była to doskonała okazja, aby podziękować za wspólną pracę i cieszyć się nowo ukwieconym miastem.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich wkład i zaangażowanie w akcję „Ukwiecania Rynków”. Dzięki Wam, nasze miasto stało się jeszcze piękniejsze!

Dzięki takim inicjatywom, Bodzentyn nie tylko zyskuje na wyglądzie, ale również staje się miejscem, gdzie mieszkańcy czują się współodpowiedzialni za swoją przestrzeń i gdzie współpraca przynosi realne efekty. Czekamy na kolejne takie akcje i zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału w życiu naszej społeczności.

Podziękowania od Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn dla Mieszkańców: 

"Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Ukwiecania Rynków” w Bodzentynie. Zaangażowanie, hojność i wspólna praca zarówno Mieszkańców Bodzentyna, jak i całej Gminy przyczyniły się do upiększenia Naszego Miasta i nadania mu nowego, kolorowego oblicza.
Dziękujemy za zakupione sadzonki kwiatów i ziemię oraz za pomoc przy sadzeniu roślin w donicach. Dzięki Wam Bodzentyńskie Rynki będą teraz zachwycały swoim pięknem i stanowiły dumę dla wszystkich mieszkańców.
Inicjatywa nie tylko poprawiła estetykę Naszego Miasta, ale także zjednoczyła całą społeczność. Razem udowodniliśmy, że wspólne działania na rzecz dobra wspólnego są możliwe i przynoszą wymierne korzyści. Integracja i współpraca, które mogliśmy zaobserwować podczas tej akcji, są dowodem na to, że razem możemy zdziałać naprawdę wiele.
Serdeczne podziękowania kierujemy także dla inicjatora akcji Radnego Rady Miejskiej w Bodzentynie Kamila Stefańczyka.
Jeszcze raz dziękujemy za Wasz wkład i zaangażowanie. Mamy nadzieję, że nasza wspólna praca będzie inspiracją do kolejnych podobnych inicjatyw."
Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn
/-/ Dominik Dudek