Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie: Święto pełne radości

Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie: Święto pełne radości

Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie: Święto pełne radości

07 czerwiec 2024

Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie powoli staje się tradycją, z której wiele dzieci i młodzieży chętnie korzysta. Tegoroczne obchody, które odbyły się 6 czerwca od godziny 10:00 do 14:00, przyciągnęły około 200 uczestników, w tym dzieci i ich opiekunów, nie tylko z naszej gminy, ale także z Mąchocić i Skarżyska-Kamiennej.

Organizatorem wydarzenia był Sołtys Świętej Katarzyny, Pan Piotr Janicki, który wraz ze sponsorami zapewnił najmłodszym wiele atrakcji i zabaw. Na Polu Namiotowym przy ul. Kieleckiej dzieci mogły korzystać z dmuchańców, grilla, ogniska, gier, zabaw oraz poczęstunku i napojów przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich "Katarzynianki".

Jedną z głównych atrakcji była obecność Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach. Druhowie przyjechali na święto dzieci wozem strażackim "Mańkiem", aby zaprezentować wyposażenie i możliwości tego wysłużonego już pojazdu. Dzieci miały okazję z bliska zobaczyć sprzęt strażacki, a także dowiedzieć się więcej o pracy strażaków.

Impreza była pełna radości i uśmiechów. Dzieci chętnie brały udział w różnych grach i zabawach, ciesząc się z darmowych atrakcji i smakołyków przygotowanych specjalnie dla nich. Atmosfera była niezwykle przyjazna i pełna entuzjazmu, co sprawiło, że tegoroczny Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Dzięki zaangażowaniu organizatorów i sponsorów, a także wsparciu lokalnej społeczności, tegoroczne obchody Dnia Dziecka były wyjątkowym wydarzeniem, które przyniosło wiele radości i niezapomnianych chwil. Czekamy z niecierpliwością na kolejne edycje i zachęcamy wszystkich do udziału w przyszłych wydarzeniach!

Dzień Dziecka w Świętej Katarzynie to dowód na to, jak ważne są takie inicjatywy dla integracji społeczności i zapewnienia dzieciom radosnych wspomnień. Dzięki wspólnej pracy i zaangażowaniu wielu osób, to święto staje się coraz bardziej popularne i lubiane.