Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Rodzinne świętowanie w Zagrodzie Czernikiewiczów: Dzień pełen atrakcji dla dzieci i dziadków

Rodzinne świętowanie w Zagrodzie Czernikiewiczów: Dzień pełen atrakcji dla dzieci i dziadków

Rodzinne świętowanie w Zagrodzie Czernikiewiczów: Dzień pełen atrakcji dla dzieci i dziadków

11 czerwiec 2024

W niedzielę, 9 czerwca, Zagroda Czernikiewiczów w Bodzentynie stała się miejscem radosnego spotkania pokoleń. Po raz pierwszy Muzeum Wsi Kieleckiej zorganizowało tutaj wydarzenie dedykowane najmłodszym oraz ich dziadkom i babciom. Od godziny 14:00 do 17:00 uczestnicy mogli cieszyć się wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.

Frekwencja przekroczyła wszelkie oczekiwania – ponad 100 osób wzięło udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. Jedną z głównych atrakcji były mini warsztaty garncarskie, które okazały się absolutnym hitem dnia. Zainteresowanie było tak duże, że konieczne było stworzenie listy kolejkowej, aby każdy mógł spróbować swoich sił w tej tradycyjnej sztuce.

Równie dużą popularnością cieszyło się stoisko, gdzie dzieci wraz z opiekunami mogli malować drewniane ozdoby, tworzyć rzeźby z gliny oraz malować farbami, kredkami i flamastrami na papierze. Kolorowe dzieła młodych artystów przyciągały uwagę i wzbudzały podziw.

Dla uczestników przygotowano także stoisko z popularnymi planszówkami, które dostarczyły mnóstwo radości zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Nie zabrakło także poczęstunku, który umilił czas spędzony na zabawie i twórczości.

To rodzinne wydarzenie było nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do pogłębiania więzi międzypokoleniowych. Muzeum Wsi Kieleckiej zadbało o każdy szczegół, tworząc atmosferę sprzyjającą integracji i wspólnemu spędzaniu czasu.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wyjątkowego dnia, która pozwoli przypomnieć sobie te magiczne chwile i uśmiechy na twarzach uczestników. Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się coroczną tradycją, przyciągającą coraz więcej rodzin do Zagrody Czernikiewiczów.

Zdjęcia: e-Bodzentyn / Jacenty Kita - Muzeum Wsi Kieleckiej