Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Piłkarka ręczna z gminy Bodzentyn brązową medalistką Mistrzostw Polski!

19 czerwiec 2024
W sobotę 25 maja, w Lublinie, drużyna Suzuki Korona Handball Kielce zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych w sezonie 2023/2024. W składzie drużyny znalazła się Gabrysia Ubysz, mieszkanka Wilkowa, która odegrała kluczową rolę w tym sukcesie. O medale walczyły drużyny: MKS Lublin, Korona Handball Kielce, UKPR Agrykola Warszawa i SPR Gdynia.

Droga do Medalu

Pod wodzą trenerki Moniki Ciszek, zawodniczki z Kielc walczyły z całych sił, by osiągnąć ten imponujący rezultat. W półfinale Mistrzostw Polski, rozgrywanych w Hali Globus w Lublinie, spotkały się z drużyną UKPR Agrykola Warszawa. Pierwsza połowa tego meczu była niezwykle zacięta i zakończyła się remisem 9:9. Niestety, w drugiej połowie zawodniczki z Warszawy zdominowały grę, wygrywając ostatecznie 29:18.

Walka o brąz

Po przegranym półfinale, Suzuki Korona Handball Kielce musiała stawić czoła drużynie SPR Gdynia w walce o brązowy medal. Mecz ten również był bardzo wyrównany, a pierwsza połowa zakończyła się remisem 9:9. Jednak w drugiej połowie, dzięki koncertowej grze, „Koroneczki” zdołały zdobyć upragniony medal, ku radości całej drużyny oraz kibiców.

Sukces po latach

Zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych jest ogromnym osiągnięciem dla Suzuki Korona Handball Kielce, na które kielecka drużyna czekała aż pięć lat. Wielkie gratulacje należą się całemu zespołowi za ich determinację i ciężką pracę.

Wyjątkowa mieszkanka Wilkowa

Szczególne podziękowania i gratulacje kierujemy do Gabrysi Ubysz, która wspaniale reprezentuje swoją gminę. Jej sukces jest dowodem na to, że młodzież z małych miejscowości, takich jak Wilków, dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu, może osiągać wielkie rzeczy. Gabrysia jest inspiracją dla wielu młodych sportowców i dowodem na to, że marzenia można spełniać niezależnie od miejsca pochodzenia.

Sukces Gabrysi Ubysz i jej drużyny jest powodem do dumy nie tylko dla Wilkowa, ale także dla całej gminy Bodzenty. To piękne świadectwo, że sportowe marzenia mogą się spełniać dzięki pasji, determinacji i wsparciu całego zespołu. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!