Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Zbigniew Masternak w MGBP w Bodzentynie

3 czerwca 2014 r. odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem prozaikiem, dramaturgiem, autorem scenariuszy filmowych a także piłkarzem. Autor przybył do Bodzentyna na zaproszenie Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Bodzentynie oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. W. Gombrowicza w Kielcach.

Zbigniew Masternak debiutował w 2000 r. na łamach "Twórczości". Pracuje nad autobiograficznym cyklem powieściowym pt. "Księstwo", które pomyślane jest jako współczesna epopeja polska. Dotychczas ukazały się trzy księgi z tego cyklu są to: "Chmurołap", "Niech żyje wolność" i "Scyzoryk". Na podstawie tych trzech ksiąg reżyser Andrzej Barański nakręcił film "Księstwo".

W 2014 roku ukazała się czwarta księga cyklu pt. "Nędzole", którą zamierza sfilmować Krzysztof Zanussi. Proza Zbigniewa Masternaka oparta jest przede wszystkim na obrazach i dialogach, dlatego też stał się on najczęściej filmowanym polskim pisarzem młodego pokolenia.

Podczas spotkania opowiedział młodzieży o swoim życiu i o swojej twórczości oraz zaprezentował fragment filmu pt. "Księstwo".

W spotkaniu uczestniczyła młodzież z Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" w Bodzentynie oraz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie wraz ze swoimi wychowawcami. Wojewódzką Bibliotekę Publiczną reprezentowała Pani Teresa Sobczak.