Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

XXXI Dni Bodzentyna - sobota

Sobota była dniem sportowych zmagań. Wszyscy chętni brali udział w wielu turniejach sportowych. Turniej piłkarski o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn wygrała drużyna "Harnaś Team Wzdół". Kolejne miejsca zajęły drużyny: RKS, FC HUCISKO oraz OSIEDLE. Najlepszym zawodnikiem turnieju został  Grzegorz Zyguła. Turniej gry w kulki cieszył się ogromnym powodzeniem. Zgłosiło się 50-ciu chętnych. Po długiej rywalizacji w 3 kategoriach wiekowych.

Wyniki przedstawiły się następująco: I KATEGORIA –DO 8 LAT-  I miejsce – Konrad Kuzka, II –Jan Krężołek, III- Jan Świderski, IV miejsce ex aequo – Kuba Furmańczyk, Kamil Sajecki, Ksawery Sikora, II KATEGORIA wiek 9-12 lat I miejsce Bogacka Weronika, II miejsce Gabrysia Świderska i Kacper Sochacki, IV miejsce ex aequo – Klaudia Goworek, Oliwia Kupis, Jakub Kozera, Kamila Wzorek, Kacper Łubek, Antek Michta, III KATEGORIA wiek 13-16 lat – I miejsce Henryk Stachura i Mikołaj Pierzchała, III miejsce ex aequo Weronika Mołodzińska, Kacper Michta, Kacper Piasecki, Wiktor Sochacki. Turniej szachowy zgromadził również wielu fanów tej dyscypliny sportu. Po ciekawych rozegranych partiach wyniki przedstawiały się następująco: Juniorzy -1- Piotr Rysiński, 2- Maciej Moćko, 3- Michał Jasiek Seniorzy- 1. Marcin Maciąg, 2- Ryszard Jaros, 3- Henryk Ziomek. Zawody łucznicze o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn organizowane przez trenera łucznictwa Leszka Mozera wygrała Patrycja Goworek. Kolejne miejsca zajęli Bartek Kulpiński i Wiktoria Michta. Dodatkową atrakcją sobotniego dnia były pokazy ginących zawodów tj. garncarz, rzeźbiarz, kowal, które mogliśmy podziwiać w Zagrodzie Czernikiewiczów w Bodzentynie dzięki wsparciu Muzeum Wsi Kieleckiej. Zdjęcia z wręczenia nagród mogą państwo zobaczyć tutaj!