Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Wakacje pełne wrażeń w Leśnej

Od 28 lipca do 8 sierpnia 2014 r. w Szkole Podstawowej w Leśnej odbyła się pierwsza edycja półkolonii organizowanej z ramienia Związku Młodzieży Wiejskiej. Wzięło w niej udział 60 dzieci rolników z okolicznych miejscowości. Kierownikiem wypoczynku była dyrektor szkoły Anna Szafraniec, opiekunami zaś nauczyciele ze szkoły. Program półkolonii miał charakter profilaktyczno-turystyczny, uwzględniał pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas wakacji, nakłaniał do aktywnego spędzania czasu wolnego, a przede wszystkim był świetną okazją, aby przybliżyć dzieciom atrakcje turystyczne ziemi świętokrzyskiej.

Dzięki wsparciu Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz osób prywatnych udało się zorganizować aż 5 wycieczek autokarowych. Dzieci zwiedziły Park Miniatur w Krajnie, gdzie miały okazję obejrzeć rekonstrukcje budowli z całego świata. Nie lada atrakcją na upale dni okazał się dwukrotny wyjazd na basen do Starachowic, zaś śmiechu co niemiara przyniosła projekcja filmu pt. Gang wiewióra w kieleckim kinie Helios.

Kolejny wyjazd do Zespołu Pałacowego w Kurozwękach dostarczył wielu wrażeń i emocji, a to wszystko dzięki zwiedzaniu tajemniczych podziemi pałacu oraz przejażdżce wozem westernowym do zagrody z bizonami.

Przyjmując za cel nadrzędny bezpieczeństwo dzieci zorganizowano również spotkanie z policją. Policjanci z II Komisariatu w Kielcach w przystępny i przyjazny sposób udzielili uczestnikom szeregu cennych wskazówek dotyczących bezpieczeństwa oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych.

W czasie półkolonii odbyło się także spotkanie z pielęgniarką z Ośrodka Zdrowia w Bodzentynie na temat higieny osobistej oraz prawidłowego odżywiania się. 

Ostatniego dnia odbyło się wspólne grillowanie, pieczenie kiełbasek. Na zakończenie  wspólnego wypoczynku wszyscy uczestnicy otrzymali wyprawki szkolne oraz nagrody konkursowe.

Uśmiechnięte twarze dzieci były najlepszym dowodem na to, iż czas spędzony na półkolonii  dostarczył wielu atrakcji, pozytywnych wrażeń. Dołożymy wszelkich starań, aby w przyszłości również móc wyjść naprzeciw inicjatywie zorganizowania takiego wypoczynku.

{gallery}aktualnosci/wakacjelesna{/gallery}

Źródło: Wychowawcy półkolonii