Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Lokalne Centrum Wolontariatu w Bodzentynie

W najbliższym czasie w naszej gminie przy pomocy Regionalnego Centrum Wolontariatu w Kielcach powstanie Lokalne Centrum Wolontariatu. 12 marca odbyły się spotkania z uczniami gimnazjów, liceum na terenie gminy oraz osób zainteresowanych działalnością Wolontariatu. Podczas spotkań odbyły się warsztaty wśród, których organizatorzy poszukiwali 20 liderów i liderek do pracy w miejscowym Wolontariacie. 

Wybrani liderzy oraz liderki będą zajmowały się m.in. pozyskiwaniem środków na działania międzynarodowe. Idąc dalej w naszej gminie ma powstać również Gminna Rada Młodzieży. Serdecznie zachęcamy do przyłączania się do Centrum Wolontariatu w Bodzentynie. Działalność w wolontariacie lokalnym może stać się korzystna również w pozyskiwaniu grantów z wielu unijnych instrumentów takich np. jak: ERASMUS+ (program stypendialny), ERASMUS PLACEMENT (praktyki studenckie w wielu krajach), EUS (wolontariat europejski), CEEPUS M (program wymiany uniwersyteckiej) a także DHARMASISWA i HOJSKOLE ( przykładowe programy rozwojowe dedykowane dla młodzieży).

fot. facebook.com/RCWKielce