Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Targi Pracy w Bodzentynie

W piątek 29 Maja w hali sportowej Gimnazjum im. mjr Jana Piwnika „Ponurego” odbyły się XXIX Powiatowe Targi Pracy w Bodzentynie. Targi odbywały się pod patronatem burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn pana Dariusza Skiby oraz pani Małgorzaty Stanioch, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, a także marszałka p. Adama Jarubasa. Organizacją zajęli się pracownicy UMiG Bodzentyn – p. Aleksandra Bąderska, p. Katarzyna Jurzyńska, p. Ewa Ślęczek, a także p. Katarzyna Szczurek reprezentująca bodzentyński oddział Powiatowego Urzędu Pracy.

Finałem tej współpracy na targach pojawiło się ok. 60 pracodawców, przedstawicieli szkół ponadgimnazjalnych i wyższych, a także miejscowe stowarzyszenia kulturowe. Targi przyciągnęły ok. 700 osób bezrobotnych, którzy mogli zapoznać się z ok. 250 ofertami pracy i stażów oferowanych przez ok. 40 firm, które zdecydowały się na udział w targach. Swoje oferty przygotowały również Urzędy Pracy i instytucje partnerstwa lokalnego. Razem dało to imponującą liczbę ok. 1995 ofert pracy! Imprezę ubarwiło przybycie miejscowych stowarzyszeń. Panie oprócz barwnego ubioru zaprezentowały równie barwną gamę własnoręcznie przygotowanych dań i deserów, których mógł skosztować każdy chętny.

XXIX Targi Pracy w Bodzentynie można uznać za naprawdę udane. Oby to był dopiero początek owocnej współpracy Urzędu Miasta i Gminy z Powiatowym Urzędem Pracy z której skorzystają bezrobotni z naszego regionu.

{gallery}aktualnosci/targi_pracy_15{/gallery}

fot. P. Sobieraj