Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Puchar EHF Ligi Mistrzów i wystawa fotograficzna na Rynku Górnym w Bodzentynie

W najbliższy weekend (27-28 sierpień) w naszym mieście odbędzie się wydarzenie poświęcone ostatnim osiągnięciom sportowym KS Vive Tauron Kielce. Podczas dwudniowej imprezy będzie można oglądać zdjęcia, plakaty oraz najważniejsze puchary kieleckiej drużyny z ostatnich miesięcy. W Bodzentynie znajdzie się również najcenniejsze trofeum zdobyte w historii klubowej polskiej piłki ręcznej - Puchar EHF Ligi Mistrzów, który zawodnicy z Kielc po morderczym pojedynku z MVM Veszprem przywieźli do domu w maju tego roku. Początek wydarzenia w sobotę zaplanowany jest na godzinę 15:00 do 19:00, w niedzielę od godziny 10:00. 

Na Rynku Górnym w centralnym punkcie miasteczka zostanie ulokowana wystawa fotograficzna autorstwa mieszkańca Bodzentyna oraz jednego z fotografów klubowych Vive Tauron Kielce Tomasza Fąfary,  prezentacja plakatów należąca do zbioru Roberta Kity, kolekcja koszulek Artura Łaty oraz zbiór szalików związanych z kieleckim klubem należącą do Kolekcjonera Szalików Daniela MKS . Głównymi atrakcjami dwudniowego spotkania będzie prezentacja Pucharu EHF Ligi Mistrzów, który będzie można oglądać na Rynku Górnym w sobotę między godziną 15:00 a 19:00 przy figurce Świętego Floriana. W niedziele w tym samym miejscu o godzinie 13:00 pojawią się zawodnicy Vive Tauronu Kielce Paweł Paczkowski oraz Mariusz Jurkiewicz, którzy przybędą specjalnie na spotkanie z kibicami. Podczas godzinnego spotkania będzie można wziąć autograf oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z zawodnikami najlepszej klubowej drużyny na Starym Kontynencie. Ponadto w oba dni będzie można oglądać Puchar Polski, Puchar Mistrza Polski oraz wiele innych pamiątek związanych z ostatnim sezonem ligowym.

Organizatorami wydarzenia są: Portal e-Bodzentyn, Klub Sportowy Vive Tauron Kielce, Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta. S.A. (Agencja Roberta Kity w Bodzentynie), Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz Tomasz Fąfara. Partnerami wydarzenia są: Iskra Kielce, Artur Łata –Kolekcja Koszulek, Kolekcjonera Szalików Daniel MKS oraz Piekarnia „Chleb Bodzentyński” z dachem w kolorach klubowych VTK, której właścicielem jest Marek Bzówka. Mamy nadzieję, że to wydarzenie ożywi nieco Rynek Górny i zachęci mieszkanców do odpoczynku i spędzania wolnego czasu w tym miejscu.  Serdecznie zapraszamy.

Jeśli chcecie zorganizować wystawę koszulek w szkole lub innym miejscu zapraszamy do kontaktu z właścicielem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

plakat bodzentyn wystawa Bodzentyn