Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

IX Bieg Niepodległości w Kielcach z udziałem uczniów ZSP nr 1

Święto Niepodległości celebrować można na wiele sposobów również na sportowo. W grupie blisko dziewięciuset biegaczy znalazła się również reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Bodzentynie, która 13 listopada 2016 r. stanęła na starcie IX Kieleckiego Biegu Niepodległości. Najlepszy zawodnik z naszej drużyny okazał się Ernest Niemaszewski, który pokonał dziesięciokilometrową trasę w niespełna 40 minut. Jednak nie wynik był najważniejszy, a uczczenie rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Dlatego ubrani w narodowe barwy trzymaliśmy w rękach biało-czerwone flagi i całą drużyną biegliśmy razem znaczną część trasy. Doświadczeni biegacze - tegoroczni absolwenci szkoły: Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć, Norbert Grudzień, Mikołaj Kępiński, Michał Bielat, Mateusz Świetlik, Dominik Rubinkiewicz i obecni uczniowie: Norbert Grudzień, Szymon Marzec, Paula Kłusek, Dawid Kasprzyk i Weronika Łapka - to trzon naszej drużyny nazwanej BIEGACZE ZSP, do której dołączyły Joanna Jankowicz i Weronika Lodzińska -uczennice pierwszej klasy liceum. Z młodzieżą tradycyjnie pobiegły nauczycielki szkoły p. Magdalena Tusień-Kuzka i p. Agnieszka Łapka.

"Motywacja jest tym, co pozwala zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać."
Naszym uczniom życzymy... aby motywacja, którą daje ZSP Nr 1 w Bodzentynie przerodziła się w nawyk, który pokazują absolwenci szkoły zrzeszeni w grupie BIEGACZE ZSP.