Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Bodzentyn przyjął Betlejemskie Światło Pokoju

W Poniedziałek do Bodzentyna dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Ogień został złożony na ręce Burmistrza Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusza Skiby przez harcerzy działających na terenie naszej gminy. Promyk, który rozpala przyniesioną do naszego miasta lampę przywędrował ze Słowacji. Tamtejsi skauci przekazali światło polskim harcerzom aby oni podali je dalej w świat. Nasz kraj jest jednym z przystanków na drodze Betlejemskiego Światła Pokoju. Dalej po Polsce powędruje ono do Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji oraz Niemiec i Danii.

Światło jest symbolem pokoju, wzajemnego zrozumienia, pojednania między narodami. Tym darem skauci, harcerze ZHP z całej Europy dzielą się ze wszystkimi, niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów, domów. Dzięki temu Światłu, niosą radosną nowinę, krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

Źródło i zdjęcia: bodzentyn.pl