Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Budżet Obywatelski po raz pierwszy w Bodzentynie

W tym roku mieszkańcy Miasta i Gminy Bodzentyn będą mieli po raz pierwszy możliwość zdecydować na co zostanie przekazana część pieniędzy z budżetu na 2017 rok. Budżet Obywatelski to nowość w naszym mieście lecz w całym kraju jest bardzo popularny i społeczność konkretnych miast bardzo chętnie biorą w nim udział.  Mieszkańcu gminy pojedynczo lub w maksymalnie dwie osoby będą mogli zgłosić swój projekt, który następnie zostanie poddany weryfikacji i ocenie. Pomysły można zgłaszać do końca lutego 2017 roku. Wszystkie projekty, które przejdą pozytywnie ten etap trafią pod ocenę mieszkańców w głosowaniu.

Najlepsze pomysły zostaną zrealizowane pod warunkiem, że nie przekroczą przewidzianej kwoty do wydania. Łączna kwota Budżetu Obywatelskiego wyniesie 66.481,40 zł. Wysokość środków przeznaczonych na dany rok wyliczana jest według wzoru: F = (2+Lm : 100) Kb, gdzie Lm oznacza liczbę mieszkańców, natomiast Kb kwotę bazową. Zachęcamy Państwa do udziału i zgłaszania swoich projektów. Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo poniżej.

UCHWAŁA NR XII/83/2016 Rady Miejskiej w Bodzentynie z dnia 30 września 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych dotyczących Budżetu Obywatelskiego Miasta Bodzentyn na rok 2017

ZASADY BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN

FORMULARZ ZGŁASZANIA PROJEKTU DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO MIASTA BODZENTYN 2017

KARTA DO GŁOSOWANIA BUDŻET OBYWATELSKI NA 2017 ROK

Harmonogram konsultacji Budżetu Obywatelskiego