Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Podsumowanie ostatnich wyników ULKS Guliwer

ULKS Guliwer to nowo powstały klub sportowy zajmujący się zapasami. Młodzi zawodnicy należący do klubu z powiatu kieleckiego oraz naszej gminy często biorą udział w zawodach, w których odnoszą sukcesy. Poniżej prezentujemy Państwu podsumowanie dotychczasowych występów ULKS Guliwer gdzie uczestniczyły również dzieci z naszej gminy. Od teraz na bieżąco będziemy informować o osiągnięciach naszych zawodników.  

 

Brzeg Dolny 28.10.2017

ZAPAŚNICY Z GULIWERA PONOWNIE NA PODIUM

Dnia 28.10.2017 w Brzegu Dolnym w województwie Dolnośląskim  odbył się Turniej Zapaśniczy w Stylu Wolnym o Memoriał Antoniego Łakomego.

W zawodach brało udział stu trzydziestu zawodników  z czternastu klubów. Zapaśnicy Guliwera wywalczyli siedem Medali:

W grupie dziewcząt

W kategorii 28kg : I-miejsce Paulina Kępowicz , III-miejsce Oliwia Wojciechowska

W kategorii 32kg : I-miejsce Natalia Szafraniec ,  III-miejsce Zuzanna Loranty

W kategorii 44kg : III-miejsce Julia Kowalik

W grupie chłopców

W kategorii 25kg : I-miejsce Aleksander Płaczkowski

W kategorii 29kg : II-miejsce Bartosz Wilczyński

Trenerami zawodników są Karol Kucharczyk i Zbigniew Płaczkowski.

Wieniawa 23.10.2017

SUKCES GULIWERA 15 MEDALI NASZYCH ZAPAŚNIKÓW !

Dnia 22.10.2017 w miejscowości Wieniawa w województwie Mazowieckim , odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w zapasach w stylu wolnym. Nasi zapaśnicy wykazując się dużymi umiejętnościami odnieśli wspaniałe sukcesy :

 W grupie dziewcząt

 W kategorii 27kg : II-miejsce Oliwia Wojciechowska

 W kategorii 33kg : I-miejsce Natalia Szafraniec ,  II-miejsce Amelia Michta , III-miejsce Zuzanna Loranty

W kategorii 45kg : I-miejsce Wiktoria Płaczkowska, II-miejsce Julia Kowalik

W grupie chłopców

W kategorii 27kg : I-miejsce Aleksander Płaczkowski

W kategorii 30kg : II-miejsce Bartosz Wilczyński

W kategorii 33kg : I-miejsce Filip Gocał

W kategorii 35kg : II-miejsce Jakub Wojciechowski

W kategorii 38kg : II-miejsce Wiktor Wojciechowski

W kategorii 42kg : II-miejsce Maciej Wilczyński

W kategorii 46kg : I-miejsce Kacper Szafraniec

W kategorii 53kg : I-miejsce Adam Wódkowski

W kategorii 69kg : II-miejsce Szczepan Kurtek

Warto dodać ,że Mistrzostwa te odbyły się w dniu urodzin Legendarnego (również zapaśnika,  wielokrotnego Olimpijczyka ) Andrzeja Suprona - Prezesa Polskiego Związku Zapaśniczego , który zaszczycił swoją obecnością . Pan Andrzej osobiście pogratulował zwycięzcom wręczając im medale.

Indywidualne sukcesy zawodników Guliwera przyczyniły się do ogólnej klasyfikacji klubowej w której ULKS Guliwer zajął  wysokie drugie miejsce przegrywając jedynie z Klubem Mazowsze Teresin.

Trenerami zawodników są Karol Kucharczyk i Zbigniew Płaczkowski.

Mistrzostw Europy - 19-23. 10.2017 Warszawa

Mamy brąz na Mistrzostwach Europy w Sumo!

Maciej Wilczyński, zawodnik Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego „Guliwer”, zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w sumo.

W tym roku Mistrzostwa odbywały się w Warszawie w dniach 19 – 23 października. Wzięli w nich udział zawodnicy z 10 państw. 

Maciej Wilczyński, w kategorii wagowej 40 kg przegrał tylko jedną walkę o wejście do finału, z Rosjaninem, co pozostawiło mu jedynie możliwość walki o brąz. 

To nie pierwszy sukces tego zawodnika w 2017 roku. Na Mistrzostwach Polski w sumo Maciej Wilczyński był drugi (. Srebro wywalczył również na Pucharze Polski w sumo.

Krotoszyn 08.10.2017 

W Krotoszynie dnia 08.10.2017 odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetów i Kadetek,  Młodzików i Młodziczek w sumo. W zawodach wzięło udział ponad trzysta pięćdziesiąt zawodniczek i zawodników z 31 klubów z całej Polski. Województwo Świętokrzyskie reprezentowali zawodnicy Zapaśniczego Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer tremujących w Bodzentynie i w Kielcach. Zawodnicy trenujący na co dzień zapasy,  próbowali swoich sił zmagając się w walkach na dojo w pokrewnej dyscyplinie sumo,  odnosząc wspaniałe sukcesy. (Dojo - ring do walk sumo) Najlepiej w grupie Młodzików spisał się Maciej Wilczyński w kategorii wagowej 40 kg który przegrał tylko jedną walkę z zawodnikiem z Sokoła Lublin i wywalczył srebrny medal.  Adam Wódkowski w kategorii 50 kg uklasyfikował się na piątym miejscu przegrywając walkę o brąz.  W grupie Kadetów dwóch zawodników Guliwera zajęło piątą pozycję,  również przegrali pojedynki o brązowe medale. Trenerami zawodników są Karol Kucharczyk,  Zbigniew Płaczkowski. 

   

Rzeszów 30.09.2017

W dniu 30.09.2017 w Rzeszowie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w zapasach w stylu wolnym.  W zawodach brało udział trzystu zawodników z czterech województw.  Zapaśnicy Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer,  po trudnych zmaganiach wywalczyli piąte miejsca przegrywając walki o brązowe medale.  W kategorii 52 kg Kamil Gwardyś,  62 kg Szczepan Kurtek, 66 kg Wiktor Krauze,  100 kg Mikołaj Bała.  Trenerami zawodników są Karol Kucharczyk,  Zbigniew Płaczkowski. 

   

Moszczenica 23.09.2017

W miejscowości Moszczenica dnia 23.09.2017 koło Piotrkowa Trybunalskiego województwo Łódzkie odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodziczek w zapasach w stylu wolnym,  oraz Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.  W zawodach brało udział prawie trzysta zawodniczek i zawodników z czterech województw: Podkarpackie,  Lubelskie,  Łódzkie,  Świętokrzyskie.  Zapaśnicy  Uczniowskiego Ludowego Klubu Sportowego Guliwer, zaprezentowali się z dobrej strony zdobywając wysokie miejsca na podium.  Między innymi w grupie Młodziczek z Bodzentyna najlepsze miejsce wywalczyła zawodniczka w kategorii 45 kg Wiktoria Płaczkowska zdobywając złoty medal.  Na piątym miejscu uklasyfikowała się Marlena Podsiadło w kategorii 50 kg. W grupie młodzików w zapasach w stylu klasycznym w kategorii 42 kg drugie miejsce wywalczył Maciej Wilczyński,  a w kategorii 50 kg piąte miejsce zajął Adam Wódkowski. Trenerami zawodników są Karol Kucharczyk,  Zbigniew Płaczkowski.

      

Stargard 15-17.09.2017

W dniach 15-17.09.2017r. w Stargardzie w województwie zachodniopomorskim odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z całej Polski oraz kluby z Ukrainy i Niemiec. Województwo Świętokrzyskie reprezentowane było  przez Uczniowski Ludowy Klub Sportowy Guliwer między innymi przez zawodników mieszkających i trenujących w Gminie Bodzentyn . Najlepsze wyniki wywalczyli:

Płaczkowski Aleksander  waga 25 miejsce 1

Kępowicz Paulina waga 30  miejsce 3

Szafraniec Natalia waga 33 miejsce 2

Płaczkowska Wiktoria waga 45  miejsce 3

Podsiadło Marlena  waga 48  miejsce 3

Bała Mikołaj  waga 80 miejsce 1

Był to sprawdzian przed Międzywojewódzkimi  Mistrzostwami Młodzików oraz Mistrzostwami Polski Młodzików które odbędą się jeszcze w tym roku.

Zdjęcia oraz tekst: Płaczkowski Zbigniew