Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Reprezentacja z Bodzentyna na Biegu Niepodległości

Dzień po 11 listopada sportowcy z Bodzentyna wzięli udział w Jubileuszowym X Biegu Niepodległości, który odbył się w Kielcach. Organizatorem wydarzenia była Pani Wojewoda Agata Wojtyszek. W biegu na 10 kilometrów wystartowało ponad 900 osób w tym reprezentanci Miasta i Gminy Bodzentyn na czele z Burmistrzem MiG Bodzentyn Dariuszem Skibą.

 

W biegu wzięli udział znani już biegacze z Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie: Ernest Niemaszewski, Adam Pocheć, Mikołaj Kępiński i Magdalen Tusień-Kuzka. Wśród doświadczonych biegaczy naszej drużyny znalazła się również Ewa Wzorek oraz Agnieszka i Michał Sitarscy. Był to pierwszy bieg w Kielcach, w którym wystartował nasz Burmistrz w towarzystwie Janusza Maciejskiego i Grzegorza Sobieraja, którzy przebiegli dystans trzymając pokaźną flagę narodową. Wszyscy uczestnicy wydarzenia otrzymali  pamiątkowe medale na mecie umiejscowionej w kieleckim Parku Miejskim. Przy okazji wspomnianego wydarzenia pragniemy poinformować biegaczy z naszej gminy, że istnieje możliwość dołączenia do drużyny bodzentyńskich biegaczy zrzeszonej w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz wspólnego wyjazdu na imprezy biegowe.

Źródłó: Magdalen Tusień-Kuzka