Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Świąteczne spotkanie w Sieradowicach

Wyjątkowy czas świątecznego oczekiwania w miejscowości Sieradowice rozpoczął się 16 grudnia od wspólnej wigilii pani Sołtys i Rady Sołeckiej wraz z mieszkańcami wsi. Organizatorzy przygotowali uroczystą wieczerzę wigilijną dla mieszkańców swojej miejscowości. Honorowe miejsca przy stole zajęli ludzie starsi i samotni, dla których było to szczególne i wzruszające spotkanie.

Po mszy odprawionej przez księdza proboszcza dr Leszka Sikorskiego, wszyscy zebrani tradycyjnie połamali się opłatkiem. Życzeniom zdrowia, szczęścia, pomyślności nie było końca. W serdecznej i podniosłej atmosferze wszyscy zasiedli do suto zastawionego stołu z tradycyjnymi potrawami wigilijnymi. Nie mogło zabraknąć zupy grzybowej, barszczu czerwonego z pierogami, ryby smażonej, śledzi, ciast  oraz  wielu innych przysmaków, którymi wszyscy byli zachwyceni.

Swoją obecnością spotkanie zaszczycili zaproszeni goście m.in., burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba, członek Rady Powiatu Kieleckiego -Józef Szczepańczyk, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej- Beata Dulęba, dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury i Turystyki - Marcin Sikorski oraz radna Rady Miejskiej Anna Wójcik. W imieniu własnym i rady sołeckiej życzenia przybyłym gościom złożyła sołtys Sieradowic Marzanna Borek, a w imieniu władz gminy burmistrz Dariusz Skiba, życząc wszystkim zdrowia i wielu radości na najbliższy okres. Spotkanie przebiegało w miłej, ciepłej  i rodzinnej atmosferze. Dzięki temu spotkaniu, mieszkańcy mieli okazję porozmawiać ze sobą. Gwar rozmów był przeplatany śpiewaniem kolęd i wspominaniem poprzednich spotkań wigilijnych.

Spotkanie było perfekcyjnie przygotowane. Wielkie podziękowania należą się paniom, które poświęciły swój czas i umiejętności w przygotowaniu wspaniałych potraw jak i pomieszczeń świetlicy wiejskiej.

Sołtys Marzanna Borek