Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Duże zmiany w ośrodkach zdrowia na terenie MiG Bodzentyn

W ostatnim czasie zaszły duże zmiany w funkcjonowaniu trzech ośrodków zdrowia na terenie Naszej Gminy. Zmiany jakie dotyczą funkcjonowania SPZOZ odnoszą się przede wszystkim do godzin przyjęć lekarzy, wykonawcy badań laboratoryjnych oraz wykonywania zabiegów w pracowni fizjoterapii. W związku z odejściem lekarza medycyny Pani Małgorzaty Szymańskiej od zeszłego roku trwały intensywne poszukiwania nowych lekarzy, chętnych do pracy w ośrodku zdrowia w Bodzentynie. Poniżej prezentujemy pełny harmonogram przyjęć. Wszystkie te informacją na stałe znajda Państwo w zakładce Menu -> Przydatne -> Ośrodek Zdrowia.

 

Zmiany przyjęć lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej.

Od nowego roku obowiązywać będzie nowy harmonogram pracy lekarzy POZ i wyglądać będzie następująco:

Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie.

Lek. med.Mieczysław Orłowski: Poniedziałek – Piątek, godz. 10.35- 18.00;

Lek. med. pediatra Krystyna Stachera-Grosicka: Wtorek – Piątek, godz. 8.00 – 13.00;

Lek. med. pediatra Lidia Dziedzic: Poniedziałek 8.00 -15.00, Wtorek 8.00 – 15.00, Czwartek 11.00 -18.00;

Lek. med.spec. chorób wewnętrznych Przemysław Wzorek: Poniedziałek godz. 8.00 -15.00, Środa godz. 8.00 – 15.00.

Pan Przemysław Wzorek jest nowym lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych i będzie przyjmował w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie 2 dni w tygodniu w poniedziałki i środy w godz. 8.00 -15.00.

Pan Mieczysław Orłowski przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim do 19 stycznia br. i od poniedziałku 22 stycznia będzie przyjmował pacjentów.

Ośrodek Zdrowia w Starej Wsi (Wzdół).

Lek. med. spec. chorób wewnętrznych Dariusz Pankowski: Poniedziałek 8.00 - 15.35, Wtorek – Czwartek 10.35 – 18.00, Piątek 8.00-15.35;

Lek. med. pediatra Lidia Dziedzic: Środa 8.00 – 15.00, Piątek 8.00 – 15.00.

Ośrodek Zdrowia w Świętej Katarzynie.

Lek. med. pediatra Elżbieta Janicka – Śpiewak: Wtorek godz. 8.00 – 14.00, Czwartek godz. 8.00 – 14.00;

Lek. med. spec. chorób wewnętrznych i reumatolog Dorota Krzos: Poniedziałek 11.00 – 18.00, Wtorek, Środa, Czwartek 8.00 – 15.00, Piątek 12.00 – 15.00.

Pani Dorota Krzos jest nowym lekarzem, specjalistą chorób wewnętrznych i reumatologiem, będzie przyjmowała w Ośrodku Zdrowia w Świętej Katarzynie 5 dni w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach jak wyżej wykazano.

Zmiana wykonawcy badań laboratoryjnych.

Od 1 listopada 2017 roku w ośrodku zdrowia w Bodzentynie i Starej Wsi został zmieniony wykonawca usług medycznych w zakresie badań laboratoryjnych obowiązujący w podstawowej opiece zdrowotnej. Nowym wykonawcą wyłonionym w konkursie ofert została firma Laboratorium Świętokrzyskie Sp. z o.o. z siedzibą w Kielcach wchodząca w skład grupy ALAB – Ogólnopolskiej Sieci Laboratoriów Analiz Medycznych.

Godziny otwarcia punktów pobrań są następujące: w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie od godziny 07.30 do 10.30 od poniedziałku do piątku oraz w Ośrodku Zdrowia w Starej Wsi od 8.00 do 10.00 we wtorki i czwartki.

Wyniki wykonanych badań każdy z pacjentów może sprawdzić bez konieczności przychodzenia do przychodni na stronie internetowej wykonawcy: http://laboratoriumswietokrzyskie.pl/wyniki-badan-on-line lub https://www.alablaboratoria.pl/view/wyniki-online

Należy postępować zgodnie z wytycznymi na powyższych stronach internetowych.

Wykonywanie zabiegów w pracowni fizjoterapii.

W bieżącym roku SPZOZ w Bodzentynie, w odpowiedzi na konkurs złożył nową ofertę do Narodowego Funduszu Zdrowia w zakresie fizjoterapii ambulatoryjnej. Kwota przewidziana na kolejne lata jest większa niż dotychczasowy kontrakt i jeśli NFZ pozytywnie zatwierdzi ofertę ośrodka to zaistnieje możliwość przeprowadzenia większej liczby zabiegów.

W przypadku uzyskania nowego kontrakt poinformujemy wszystkich pacjentów o zaistniałych zmianach.

Dodatkowym atutem pracowni fizjoterapii będzie jej wyposażenie w nowoczesny sprzęt sfinansowany z budżetu obywatelskiego Miasta Bodzentyn na rok 2018 – lecz to mieszkańcy Bodzentyna o tym zadecydują.