Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Zagrali razem dla Mikołaja

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w turnieju charytatywnym zorganizowanym w niedzielę 18 marca w hali sportowej w Zespole Szkół im. Oddziału AK "Wybranieccy" we Wzdole Rządowym. To był wyjątkowy turniej halowej piłki nożnej, podczas którego zbierane były pieniądze na leczenie mieszkańca naszej gminy, 7 letniego Mikołaja Miernika. Podczas turnieju udało się zebrać ponad 5 tysięcy złotych! Dziękujemy za każdą złotówkę i przybycie na turniej. 

Mikołaj urodził się 1 grudnia 2011 r. i do czasu rozpoznania choroby był komunikatywny, uśmiechniętym dzieckiem. Niestety wszystko się zmieniło od momentu pobytu w szpitalu, gdzie rozpoznano ICD10 – nieoperacyjny rozlany guz pnia mózgu. Po 9 miesięcznym leczeniu – walce z nowotworem stan Mikołaja się bardzo pogorszył. Obecnie przebywa w szpitalu i czeka na kolejną chemioterapię. Rozpoznano wzrost ciśnienia śródczaszkowego i jest po założeniu zastawki komorowo – otrzewnowej. Pojawił się również niedowład prawostronny i nasilił się niedowład lewego nerwu.

Organizatorami tej szlachetnej inicjatywy jaką był turniej jest Patryk, Seweryn, Kamil i Oskar, mieszkańcy naszej gminy. Na starcie turnieju zameldowało się 8 drużyn (1 drużyna nie dojechała). Swoją drużynę wystawił Urząd Miasta i Gminy Bodzentyn, a także sami organizatorzy „FC Wschód”. Dojechała także drużyna ze Stąporkowa. Od początku murowanymi kandydatami do zwycięstwa wydawała się być drużyna AKS-u Wzdół, która posiadała najszerszy skład i największe grono kibiców, którzy licznie przybyli wspierać swoich kolegów na parkiecie.

Forma pomocy nie jest przypadkowa. Chłopcy są wiernymi kibicami kieleckiej Korony, zrzeszonymi wraz pod nazwą FC Wschód. Już nie raz dali się poznać jako osoby gotowe do pomocy dbając o miejsca pamięci lub organizując zbiórki żywności dla zwierząt w schroniskach. Tym razem również postanowili działać i pomóc choremu chłopcu.
Rywalizacja przebiegała w świetnej atmosferze i duchu fair-play. Bardzo dobrze prezentowała się również drużyna Czarnych Stąporków, którzy mimo mroźnej zimy pokonali sporą odległość, żeby móc wziąć udział w turnieju i tym samym wesprzeć Mikołaja.

To właśnie drużyny AKSu Wzdół i Czarnych Stąporków zmierzyły się w finałowym starciu. Ku radości kibiców zebranych w hali zwyciężyła drużyna AKS-u (3:1), która oprócz pucharu zgarnęła trofea dla najlepszego strzelca turnieju, którym został Dominik Chrzanowski, a także dla najlepszego bramkarza turnieju, którym został Piotr Chrzanowski. Trzecie miejsce zajęła drużyna FC Wschód. Nagrody rozdał Pan Burmistrz Miasta i Gminy Bodzentyn Dariusz Skiba.

Po zakończeniu rozgrywek wszystkie drużyny ustawiły się do pamiątkowego zdjęcia ze transparentem „KIEDYŚ KRZYKNIESZ RAZEM Z NAMI, WALCZYSZ MIKOŁAJ”, który własnoręcznie wykonali chłopcy z FC Wschód.

Łącznie udało się zebrać ponad 5 tys. zł. Na pomoc Mikołajowi. 4065 zł. - zgromadzono z wpłat wpisowych od drużyn, a ponad 900 zł., to pieniądze z puszek do których pieniądze wrzucali mieszkańcy, którzy przyszli kibicować sportowej rywalizacji.

Serdeczne podziękowania należą się członkom FC Wschód, władzom Zespołu Szkół we Wzdole Rządowym, zawodnikom drużyn oraz licznie przybyłym mieszkańcom gminy. Każdy z osobna stał się członkiem świetnego widowiska, a przede wszystkim wspaniałej inicjatywy dzięki której mały chłopiec ma szanse na życie. Wszyscy trzymamy kciuki za szybki powrót Mikołaja do zdrowia.

Pamiętaj, że i Ty możesz nadal pomóc mikołajowi w walce o zdrowie i życie. Przekaż swój 1% podatku i dołącz do innych osób, które przyłączyły się do pomocy. 

Mikołaj Miernik
KRS 00000382243
Cel szczegółowy: 1371 pomoc dla Mikołaja Miernik