Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Resuscytacja ratuje życie

Przez ostatnie kilka tygodni na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn odbywały się zajęcia z pierwszej pomocy dla najmłodszych. Szkolenia z resuscytacji zostały przeprowadzone z inicjatywy Rady Miejskiej, a ostatnie tego typu wydarzenie miało miejsce 20 marca w Szkole Podstawowej w Woli Szczygiełkowej. Wcześniej tego typu spotkania odbyły się w SP w miejscowościach: Psary, Leśna, Święta Katarzyna oraz w Śniadce.

Aby komuś uratować życie często wystarczy jedynie trzydzieści wdechów oraz dwa uciśnięcia piersi. Taką wiedzę powinien posiadać każdy z nas ponieważ życie każdego człowieka jest bezcenne i nigdy nie wiadomo kiedy taka wiedza nam się przyda. Tym bardziej ważne jest to, aby już małe dzieci uświadamiać czym jest pierwsza pomoc i uczyć ich jej wykorzystywania w praktyce. 

Szereg szkoleń dla dzieci z terenu Miasta i Gminy Bodzentyn przeprowadzili specjaliści, którzy w profesjonalny sposób przekazali swoją wiedzę młodym uczestnikom szkoleń. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się czym jest pierwsza pomoc, w jakich sytuacjach się ja stosuje, co należy robić w sytuacjach gdy konieczna jest pierwsza pomoc oraz jak wykonuje się podstawowe czynności ratujące życie. Zajęcia prowadził zrzeszony przy OSP Psary, ratownik medyczny Łukasz Kózka, a także funkcjonariusze z komisariatu w Bodzentynie: Marcin Przygoda oraz Rafał Dekiel. Na zakończenie spotkań policjanci rozdawali dzieciakom opaski odblaskowe, dzięki którym będą bardziej widoczne na drodze po zmroku.