Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

XXXV Dni Bodzentyna - zapowiedz (aktualizacja 20.06.18 r.)

Wielkimi krokami zbliżamy się do kolejnego święta naszego miasteczka. XXXV Dni Bodzentyna w tym roku odbędą się za niespełna miesiąc w weekend 7-8 (zmiana z 14-15) lipca na placu zamkowym oraz na placu przy gimnazjum. Co roku w Dniach Bodzentyna bierze udział setki, a nawet tysiące osób z naszej gminy oraz pobliskich miejscowości. To wydarzenie wpisało się już na stałe w kalendarz imprez w województwie i w każdym roku cieszy się popularnością wśród ludzi w rożnym wieku jak i artystów, którzy chętnie biorą udział w naszym święcie. Również i w tym roku świętować będziemy przez dwa dni podzielone na część historyczną oraz rozrywkową.

Sobota będzie zdominowana przede wszystkim przez gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, które odbędą się na placu zamkowym. Gra w kulki, szachy oraz wiele innych zabaw to nieoddzielny element każdych Dni Bodzentyna.

Podczas sobotniej części historycznej w tym roku będziemy świętować obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na scenie postawionej przy ruinach Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie zostaną wygłoszone wykłady historyczne przez dr hab.prof. UJK Urszule Oettingen pt. Polski Czyn Niepodległościowy w latach I wojny światowej” oraz  prof. zw. dr hab. Adama Massalskiego z Instytutu Historii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach z wykładem pt. „Harcerze w walce o niepodległość Polski”. Na zakończenie uroczystości na scenie pojawi się Orkiestra Dęta OSP z Bodzentyna, która zagra koncert patriotycznych melodii. 

Niedziela to oczywiście dzień przeznaczony na rozrywkę czyli koncerty, zabawy oraz wręczenie nagród za najpiękniejszy ogród czy też zwycięstwa w sobotnich grach. Kolejny już rok niedzielna część Dni Bodzentyna odbędzie się na placu przy Gimnazjum im. mjr. Jana Piwnika "Ponurego" ul. Wolności 4, gdzie rozstawiona zostanie scena, wszelkiego rodzaju budki z jedzeniem i piciem, stoiska sponsorów oraz partnerów wydarzenia, karuzele, dmuchawce, stragany oraz stoiska lokalnych grup i stowarzyszeń. Oczywiście nie zabraknie na scenie występów lokalnych artystów takich jak Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP, wokalistki i wokaliści działający przy Miejsko - Gminnym Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie, zespoły folklorystyczne oraz stowarzyszenia („Dąbrowa”, „Wolanie”, „Furmani”, „Miejska Góra”, „Wilkowianie”,  „Leśnianie”, „Wzdolskie Kołowrotki”, „Świętokrzyskie Jodły”).

Tradycją Dni Bodzentyna jest również występ kabaretu. Tegoroczną gwiazdą będzie kabaret „Czwarta Fala” z Kielc. Kabaret założony w 2009 roku przez trzech kolegów Mateusza, Damiana i Bartłomieja, którzy odmienili polską scenę kabaretową swoim oryginalnym podejściem do humoru, młodością, energią i optymizmem jakiego trudno znaleźć wśród innych wykonawców. W swoim dorobku mają ponad 50 nagród zdobytych na terenie całego kraju. Ich kanał na You Tube subskrybuje ponad 415 tysięcy osób, a oglądalność filmów sięga kilku milionów widzów. Niewątpliwie występ kabaretu „Czwarta Fala” będzie niezapomnianym elementem tegorocznych Dni Bodzentyna. 

Zespołem, którego zadaniem będzie wprowadzenia widowni w doskonały nastrój przed dalszą częścią XXXV Dni Bodzentyna będzie grupa ABBA COVER. Sześcioosobowy zespół jest jedyną w kraju formacją wykonującą największe przeboje szwedzkiej gwiazdy muzyki popularnej ABBA w 100% na żywo bez wykorzystania podkładów czy playbacków. Dzięki bardzo zbliżonemu wykonaniu muzyki do oryginałów oraz pięknym strojom artystów, które do złudzenia przypominają prawdziwe ubrania legendarnych muzyków ABBY zespół ten wprawia widownie w fantastyczny nastrój i chęć do dalszej zabawy. 

Czy jest ktoś kto nie zna Bohdana Łazuki? Chyba każdy kojarzy tego artystę z takich filmów jak „Chłopaki nie płaczą”, „Lawstorant”, „Milion dolarów” czy filmach Barei m.in. „Poszukiwany, poszukiwana”, „Nie ma róży bez ognia” i „Brunet wieczorową porą” a w filmie „Nie lubię poniedziałku” zagrał samego siebie. Na polskiej scenie Bohdan Łazuka uchodzi za postać wybitną. Oprócz kariery aktorskiej pan Bohdan występował w Kabarecie Szpak, Starszych Panów oraz kabarecie Olgi Lipińskiej. Jest on również autorem wielu piosenek i tekstów. To będzie zaszczyt gościć tak sławnego i wybitnego artystę na scenie w Bodzentynie, który przedstawi autorski Recital Bohdana Łazuki. 

Na scenie tuż przed gwiazdą wieczoru pojawi się zespół "Dejw". 

Zapewne każdy z was zastanawia się kto będzie w tym roku gwiazdą wieczoru XXXV Dni Bodzentyna.  Już dziś możemy potwierdzić, że tegoroczną gwiazdą będzie Król Disco Polo, polski muzyk oraz wokalista i współzałożyciel zespołu Akcent - Zenek Martyniuk.

Zenek Martyniuk jest jednym z najpopularniejszych wokalistów gatunku disco polo oraz uważany jest za czołowego przedstawiciela nurtu discopolowo-cygańskiego. Do jego najbardziej znanych utworów należą m.in. „Gwiazda”, „Królowa nocy”, „Pragnienie miłości”, „Przekorny los” czy „Sonet dla miłości”. 

W lipcu 2014 zaprezentował utwór „Przez Twe oczy zielone”. Teledysk do piosenki na You Tube przekroczył próg 100 milionów odsłon zostając drugim najpopularniejszym klipem do polskiej piosenki na YT. 

Na zakończenie XXXV Dni Bodzentyna na scenie pojawi się znany w regionie Dj Dziekan, który będzie grał do późnego wieczora. Dj Dziekan to młody muzyk posiadający na Facebooku ponad 72 tysiące fanów, a na You Tube jego kanał subskrybuje 12 tysięcy osób. Dj Dzekan podczas swoich występów gra wiele różnych gatunków muzyki, wśród której każdy znajdzie coś dla siebie. 

Zobacz jak rok temu było na XXXIV Dniach Bodzentyna

Powyższe informacje są już niemal pewne. Jeśli pojawią się jakieś zmiany będziemy informować na bieżąco.