Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Mistrz Karate w PZS w Bodzentynie

Paweł Janusz - pięciokrotny Mistrz Świata w Karate Tradycyjnym oraz trener karate i założyciel Akademii Karate Tradycyjnego był gościem Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie w piątek 9 listopada. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób z PZS w Bodzentynie, a także grupami uczniów ze S.P. w Psarach  oraz z Gimnazjum w Bodzentynie. Mistrz Karate opowiadał zebranym widzom o swojej pasji do uprawiania sportu, o tym jak można się motywować aby być lepszym sportowcem oraz jak ważne jest aby wytrwale dążyć do wyznaczonych celów. Według Pawła Janusza cel jest jeden: „codziennie starajcie się być lepszymi nie od innych, ale od samych siebie".

To niezwykłe spotkanie pokazało charakter Mistrza, którego głównymi cechami  są upór i determinacja w dążeniu do celu. Jego najważniejsza dewiza to samodoskonalenie poprzez trening i wkładanie całego serca w to, co robi. Jego entuzjazm udzielił się innym, co widać było w ogromnej aktywności młodych ludzi podczas dwugodzinnego spotkania z Pawłem Januszem.

Na koniec młodzież zadawała pytania Mistrzowi i uczestniczyła w poczęstunku, na którym widać było ogromne wrażenie jakie wywarł na młodych ludziach, światowej sławy karateka. Dopytywano o kolejne spotkania i możliwość wyjazdu do wioski karate, do której zaprosił wszystkich Paweł Janusz. Działająca od niespełna roku  Fundacja Promocji i Rozwoju Sportu PROLAND - SPORT, która była głównym organizatorem wydarzenia wspólnie z dyrektorem szkoły p. Magdaleną Tusień - Kuzką, ma na swoim koncie już kilka ciekawych wydarzeń promujących sport i kulturę w obszarze województwa świętokrzyskiego. Jeszcze niedawno odbył się cykl biegów nocnych wokół świętokrzyskich zalewów wodnych, wystawa i publikacja poświęcona 100-leciu istnienia szkoły średniej w Bodzentynie, promowanie aktywności fizycznej w rajdzie po Górach Świętokrzyskich, a także rozdano stypendia dla uczniów. 

Mamy ogromne plany związane z promowaniem aktywności ruchowej w województwach świętokrzyskim i małopolskim dlatego dzięki zawiązanej współpracy z samorządami liczymy na to, że społeczeństwo będzie angażowało się w nasze sportowe i kulturalne inicjatywy - mówi prezes Fundacji Arkadiusz Nowak. 

Projekt Spotkanie z Mistrzem współfinansowany został ze środków Samorządu Miasta i Gminy Bodzentyn.

 

Źródło: PZS Bodzentyn