Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn

Licealiści na zawodach strzeleckich

Wśród wielu wydarzeń związanych z obchodami 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 16 listopada 2018 r. młodzież bodzentyńskiego liceum reprezentowała szkołę podczas Wojewódzkich Szkolnych Zawodów Strzeleckich, które były częścią tegorocznych obchodów. Zawody odbyły się w Kostomłotach Drugich. W rywalizacji liczącej ponad 100 zawodników i zawodniczek uczeń Powiatowego Zespołu Szkół w Bodzentynie - Arkadiusz Cisak zajął II miejsce, natomiast drużyna reprezentująca szkołę w składzie: Arkadiusz Cisak, Jakub Mazurkiewicz, Kacper Dadziak, Maria Wierzbińska, Ania Skrzeczyna zajęła V miejsce wśród 11 drużyn z całego województwa.

 

Pod nieobecność pierwszego składu reprezentacji strzeleckiej szkoły, składającej się z zawodników ULKS "Jodła" Bodzentyn rezerwowi zawodnicy wśród , których znaleźli się uczniowie klas policyjno - prawnych znakomicie wywiązali się z postawionego im zadania. Nieobecność głównej reprezentacji spowodowana była udziałem reprezentantów klubu w innym wyjeździe organizowanym przez szkołę. 

"Sportowa strzelnica pneumatyczna to niewątpliwie perełka naszej szkoły, która ją wyróżnia na tle innych placówek. Młodzież bardzo lubi zajęcia strzeleckie, zwłaszcza, że mamy bardzo bogaty magazyn broni pneumatycznej, który liczy kilkanaście różnych modeli broni pneumatycznej długiej i krótkiej" - mówi dyrektor szkoły Magdalena Tusień - Kuzka.

Opiekunem i trenerem zawodników jest pan Marcin Lesisz, który od czterech lat wspólnie z panią Magdaleną Tusień - Kuzką kontynuują sportową tradycję szkoły związaną ze sportami strzeleckimi i obronnymi, a także utworzyli drużynę biegaczy i wolontariuszy sportowych, z którymi uczestniczą w biegach długodystansowych. Od trzech lat prowadzą projekt "Zimowe wyczyny z Bodzentyńskiej doliny", dzięki czemu dzieci i młodzież z bodzentyńskich szkół mogą bezpłatnie uczestniczyć w zajęciach z narciarstwa zjazdowego i snowboardu. Gratulujemy młodzieży i ich opiekunowi, życząc dalszych sukcesów sportowych.