Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Gmina Bodzentyn wśród najpopularniejszych miejsc noclegowych w Świętokrzyskiem

Gmina Bodzentyn wśród najpopularniejszych miejsc noclegowych w Świętokrzyskiem

Popularny serwis dla turystów Nocowanie.pl opublikował dziś raport najpopularniejszych miejscowości w województwie świętokrzyskim. Z jego treści wynika, że zapytań o nocleg w naszym województwie w ostatnim roku było ponad 40 tysięcy co daje wzrost o 33% względem roku poprzedzającego. Cieszy fakt, że wśród 10 najbardziej popularnych miejscowości jest aż 3! z gminy Bodzentyn. Są to na miejscu 4. Święta Katarzyna z wynikiem 6,25, miejsce 6. Bodzentyn z udziałem 3,98 % oraz Wilków 1% na miejscu 8.

W sumie nasza gmina zgromadziła 11,23 % procentowego udziału zapytań w województwie Świętokrzyskim w 2018 roku. Turyści najchętniej pytali o Sandomierz, Kielce oraz Busko - Zdrój. Tylko te trzy miejscowości zdobyły lepszy wynik przed Świętą Katarzyną. Lecz podsumowując wszystkie 3 miejscowości z naszej gminy daje nam to trzecie miejsce w województwie co jest ogromnym sukcesem. Poniżej prezentujemy zestawienie przygotowane przez Nocowanie.pl 

Cały raport dostępny w linku: https://www.nocowanie.pl/czy-swietokrzyskie-jest-atrakcyjne-dla-turystow.html

Bodzentyn, Święta Katarzyna, Wilków, Świętokrzyskie, Noclegi