Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Zdemolowali i ukradli drewnianą konstrukcje przy ruinach w Bodzentynie

Zdemolowali i ukradli elementy drewnianej konstrukcji przy ruinach w Bodzentynie

Nieznani sprawcy w ostatnich dniach dokonali zniszczenia części ogrodzenia, skradli metalowe łączniki oraz dwa elementy wiążące konstrukcję zabezpieczającą mury ruin Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie co w połączeniu z bardzo silnym wiatrem doprowadziło do zawalenia się drewnianej konstrukcji. Dzień po odnotowaniu zdarzenia na miejscu pojawili się pracownicy Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn wraz z wykonawca konstrukcji firmą JAR-BUD w celu przeprowadzenia oględzin.

Oględziny wykazały, że doszło do umyślnego zniszczenia konstrukcji poprzez kradzież ważnych elementów. Pomimo, iż wypadek ten nie był spowodowany wadą spowodowaną przez budowniczych to firma JAR-BUD postanowiła naprawić uszkodzenia w ramach gwarancji.

Podczas kolejnych oględzin przeprowadzonych przez pracownika Urzędu Miasta i Gminy w Bodzentynie, ustalono iż zniszczeń dokonano w akcie wandalizmu. Elementy ogrodzenia były częściowo spalone na miejscu, a częściowo rozrzucone wokół murów. Obie sprawy zostały zgłoszone na Policję i obecnie trwa postępowanie, które ma doprowadzić do sprawców tego czynu. Jeśli ktoś posiada informacje na temat osób, które przyczyniły się do tego zdarzenia prosimy o kontakt z posterunkiem Policji w Bodzentynie lub Urzędem Miasta i Gminy w Bodzentynie. 

Ruiny Pałacu Biskupów Krakowskich w Bodzentynie, Rewitalizacja Bodzentyna