Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Sukces akcji "Sprzątanie Świata - Wiącka 2019"

Sukces akcji "Sprzątanie Świata - Wiącka 2019"

Sobotnie wielkie wspólne sprzątanie we wsi Wiącka można zaliczyć do bardzo udanych. Dwie grupy osób sprzątały małą miejscowość przez ponad dwie godziny. Dzieci będące w pierwszej grupie świetnie poradziły sobie z zadaniem i wspaniale wysprzątały teren wokół Domu Wiejskiego oraz plac zabaw. Druga grupa osób posprzątała teren wzdłuż drogi. Podczas sprzątania zebrano niestety aż ponad 30 worków śmieci, opony oraz stare wiadra. Wydarzenie skończyło się wspólnym ogniskiem.

Cieszy fakt, że nie było tego więcej, lecz 30 worków jak na tak mała miejscowość to bardzo dużo. Niepokoi również to, iż każdy z nas płaci za wywóz śmieci z gospodarstw domowych, a mimo to znajdują się ludzie, którzy wyrzucają śmieci z samochodów do rowów i na ulice. Świadomość ludzka w tym zakresie jest coraz większa lecz jak widać, niektórym  wciąż brakuje wyobraźni i rozumu. Apelujemy, aby następnym razem jak się na coś takiego ktoś zdecyduje niech pomyśli, że inni ludzie, a czasem jego same dzieci poświęcają swój wolny czas na posprzątanie swojej okolicy. 

Takie akcja jak ta pokazują zarówno dzieciom i ich rodzicom, że warto dbać o swoją okolicę i śmiecenie jest czymś złym. Dbajmy o nasze otoczenia, nasze wsie i miasta. Nie róbmy tego dla kogoś, zróbmy to dla siebie. Gratulujemy i dziękujemy za tę akcję organizatorom "Sprzątanie Świata - Wiącka 2019". 

   

 

Zdjęcia: Dom Wiejski Wiącka

Wiącka, Dom Wiejski Wiącka