Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
mapa Biegu Świętokrzyski Park Narodowy

Cała Gmina Biegnie dla Marcina - bieg charytatywny

Za dwa tygodnie, 21 marca 2020 r. w Gminie Bodzentyn odbędzie się bieg charytatywny - Cała Gmina Biegnie dla Marcina. Tego dnia podczas wspólnego biegu oraz licytacji charytatywnej będziemy zbierać środki i okazywać swoje wsparcie dla pana Marcina, który ucierpiał w wypadku w Niemczech i obecnie walczy o swoje zdrowie. Bieg jest szczególny więc będzie również szczególna trasa, która poprowadzi uczestników z Wilkowa do Wzdołu Rządowego przez Klonów oraz Psary Hucisko. Uczestnicy spróbują swoich sił w biegu oraz Nordic Walking. Pierwsi wystartują zawodnicy z kijkami o godzinie 10:00, a godzinę później ruszą biegacze. Wpisowe na biegi to minimum 20 złotych od osoby. Poniżej mapa trasy oraz plakat. 

Trasa biegu jest wyjątkowa ponieważ niemal w całości poprowadzi przez dziewiczy teren Świętokrzyskiego Parku Narodowego, który dotąd nie był wykorzystywany do organizacji wydarzeń sportowych. Podróż taką ścieżką to nie tylko wspaniała przygoda ale również okazja do zapoznania się z dotąd nie odkrytymi rejonami Puszczy Świętokrzyskiej. 

Tego dnia wyniki zejdą na dalszy plan a najważniejsza będzie wspólnota i chęć pomocy Marcinowi. Na zakończenie biegu odbędą się licytacje charytatywne oraz zbiórka pieniędzy na boisku we Wzdole Rządowym, które zostaną przekazane na pomoc Marcinowi. Jeśli pragniecie przekazać jakieś fanty na licytacje możecie zrobić to w Urzędzie Miasta i Gminy Bodzentyn w pokoju nr 8, od poniedziałku do piątku. 

Gorąco zachęcamy do udziału i pomocy mieszkańcowi naszej gminy. Pokażmy kolejny raz, że możemy na sobie polegać i każdy z nas po raz kolejny udowodni sobie i wszystkim w koło, że warto pomagać. 

Organizatorami wydarzenia są: Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Miejsko - Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie oraz Biegacz Świętokrzyski. 

Bieg Charytatywny dla Marcina Bodzentyn Bieg Charytatywny Cała Gmina Bodzentyn biegnie dla Marcina -lakat

Świętokrzyski Park Narodowy, Wzdół Rządowy, Zalew w Wilkowie, Biegi, Bieg Charytatywny, Psary Hucisko