Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Pomoc dla najuboższych Gmina Bodzentyn

27 marca pierwsze paczki z pomocą trafią do najbardziej potrzebujących

27 marca 2020r. Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie przy pomocy Żołnierzy X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Psarach rozpocznie dystrybucję paczek z żywnością dla osób najbardziej potrzebujących w gminie Bodzentyn. Rozwożenie paczek rozpocznie się jutro o godzinie 8:00 i może potrwać do późnych godzin południowych. Pomoc jest realizowana w ramach umowy zawartej 5 lutego 2020 r. ze Stowarzyszeniem Świętokrzyski Bank Żywności w Ostrowcu Św. Na mocy tej umowy nasza gmina uczestniczy w projekcie Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Pomoc otrzymają osoby posiadające odpowiednie skierowane z MGOPS. W sumie do rozwiezienia jest ponad 1300 paczek dla setek osób z całej gminy. 

 

Pierwsza tura żywności dostarczona została do Urzędu Gminy 16 marca. Od tego dnia codziennie pracownicy UMiG Bodzentyn wkładają ogrom pracy i siły, aby paczki dotarły do najbardziej potrzebujących najszybciej jak jest to możliwe. 

Apelujemy, aby osoby posiadające skierowanie nie przychodziły osobiście do Urzędu. Żywność zostanie dostarczona im bezpośrednio do domu.

O pomoc do dowództwa Żołnierzy X Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Kielcach w dystrybucji paczek dla mieszkańców gminy zwrócił się Burmistrz MiG Bodzentyn w imieniu jednostki Urzędu Gminy.

„Pragnę podziękować w tym miejscu za dotychczasową wzorową współpracę z żołnierzami łącznikami. Dzięki wsparciu ze strony wojska oraz ogromnemu zaangażowaniu pracowników Urzędu, a przede wszystkim Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społeczność żywność będzie dostarczana już od jutra ( tj. piątek, 27.03.2020 r.) ”- podkreśla Burmistrz Dariusz Skiba

Warto wspomnieć równiez to, że dotychczas pozyskiwaniem pomocy z Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz dystrybucją na terenie gminy Bodzentyn od 2010 do 2015 roku zajmowało się Stowarzyszenie Przyjaciół Świętej Katarzyny i Doliny Wilkowskiej „Łysica Sabat”. Od 2016 do 2019 roku tego typu działania rozpoczęło Stowarzyszenie "Miejska Góra" na rzecz rozwoju Celin i Podgórza. Dzięki owocnej współpracy organizacji pozarządowych z radnymi oraz sołtysami, którzy rozdawali żywność na terenie swoich sołectw dotarła ona do setek rodzin z naszej gminy.

pomoc żywnościowa Gmina Bodzentyn pomoc żywnościowa Gmina Bodzentyn pomoc żywnościowa Gmina Bodzentyn pomoc żywnościowa Gmina Bodzentyn pomoc żywnościowa Gmina Bodzentyn

Zdjęcia i wideo, Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie, Wideoinformator, MGOPS Bodzentyn, Pomoc dla potrzebujących