Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
2 kolejne przypadki COVID-19 w gminie Bodzentyn

2 kolejne przypadki COVID-19 w gminie Bodzentyn

Wczoraj (01.06.20) do Urzędu Miasta i Gminy Bodzentyn dotarła wiadomość z Sanepidu o co najmniej dwóch kolejnych potwierdzonych przypadkach COVID-19 na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn. W związku z tym, że w Starachowicach powstało kolejne duże ognisko choroby, prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności, noszenie maseczek i rękawiczek w sklepach, autobusach czy kościołach i dokładne mycie rąk. Poniżej komunikat Gminnego Koordynatora ds. koronawirusa. Niestety wraz z mniejszą liczbą zakazów i ograniczeń nie maleje liczba osób zakażonych koronawirusem. Wręcz przeciwnie, liczby pokazują dni, w których zakażeń jest więcej niż wcześniej. 

Polski rząd niemal co tydzień informuje nas o kolejnych etapach odmrażania gospodarki i znoszenia obostrzeń nałożonych na społeczeństwo z powodu koronawirusa. Dzień po dniu próbujemy wracać do normalnego życia sprzed COVID-19, lecz niestety zapominamy, że epidemia nadal trwa i wraz z łagodzącymi się obostrzeniami wielu z nas zapomina, że wirus wciąż jest groźny i może być tuż obok nas. Pozytywną informacją jest fakt, że każdego dnia do zdrowia wraca setki osób w całym kraju. 

Komunikat Gminnego Koordynatora ds. koronawirusa SARS-CoV-2

Powoli staramy się wracać do życia jakie prowadziliśmy przed wybuchem pandemii. Niepokojącym jest jednak fakt, że od dłuższego czasu, wraz z kolejnymi etapami powrotu do „normalności”, wśród społeczeństwa daje się zauważyć duże rozprężenie, wiele osób odbiera łagodzenie restrykcji tak, jakby zagrożenie już minęło. Nie jest to prawda i nie oznacza końca epidemii.

Na terenie naszej gminy odnotowano w ciągu ostatnich dni co najmniej dwa nowe przypadki choroby COVID-19. Trwa sprawdzanie z kim osoby mogły mieć kontakt. Choroba ponownie pojawia się u nas, a w niedalekiej odległości kolejne duże ognisko zachorowań. Prosimy o zachowanie ostrożności, ponieważ od wspólnej odpowiedzialnej postawy będzie zależało jak potoczą się wydarzenia w najbliższym czasie. Nie zaprzepaśćmy w krótkim czasie tego co udało się do tej pory osiągnąć. Informujemy, że mimo zniesienia niektórych zakazów prawnych należy w dalszym ciągu ograniczać lub unikać, jeżeli nie jest to bezwzględnie konieczne, dużych skupisk ludzkich i bliskiego kontaktu szczególnie z osobami obcymi.

Należy często myć lub dezynfekować ręce, a także stosować środki ochrony osobistej. Jeżeli chcemy ograniczyć możliwość zachorowania, jedynym skutecznym sposobem jest unikanie miejsc w których możemy być narażeni na kontakt z wirusem, stosowanie odpowiedniego dystansu, i nawet jeśli nie ma formalnego zakazu lub nakazu profilaktyczne używanie środków ochrony osobistej dla zabezpieczenia siebie i innych, ponieważ nigdy nie mamy pewności, czy osoba z którą się spotykamy nie jest chora lub nie miała kontaktu z kimś, kto już jest chory.

Przypominamy, że w dalszym ciągu obowiązuje bezwzględny nakaz zasłaniania ust i nosa w :

- autobusach,

- w sklepach,

- w kinach i teatrach,

- w salonach masażu i tatuażu

- w kościołach,

- w urzędach

Kolejny raz apelujemy do Państwa o rozsądne zachowanie i troskę o siebie i innych.

(-) Adam Kręcisz

Gminny Koordynator

ds. koronawirusa SARS-CoV-2

Koronawirus, Gmina Bodzentyn