Skip to main content
Partonat Burmistrza MiG Bodzentyn
Szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Bodzentyn

Szczepienia przeciw COVID-19 w gminie Bodzentyn

Jutro 15 stycznia 2021 r. ruszają pierwsze zapisy na szczepionkę przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 80 rok życia. Tydzień później, 22 stycznia rozpocznie się rejestracja na szczepienia dla osób powyżej 70 lat. Same szczepienia rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. tylko dla zarejestrowanych seniorów. Szczepienia wykonywać będzie można tylko w jednej placówce na terenie Miasta i Gminy Bodzentyn jaką jest Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bodzentynie, ul. Ogrodowa 2.

 

Harmonogram rejestracji

Na konkretny termin szczepienia mogą zarejestrować się:

  • od 15 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 80 lat
  • od 22 stycznia 2021 r. osoby, które skończyły 70 lat

Szczepienia dla tych osób rozpoczną się 25 stycznia 2021 r. O starcie rejestracji dla kolejnych grup będziemy informować na bieżąco.

Jak się będzie można zarejestrować?

Jeżeli mieścisz się w grupie wiekowej umożliwiającą rejestrację (od 15.01 - osoby powyżej 80. roku życia, od 22.01 - osoby powyżej 70. roku życia), masz 3 możliwości zapisu na szczepienie:

1. Zadzwoń na całodobową i bezpłatną infolinię - 989

Możesz to zrobić sam lub może Cię zapisać ktoś bliski z rodziny. Do zapisu wystarczy numer PESEL oraz numer telefonu komórkowego. Na podany numer otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. W ten sposób możesz zarejestrować swoich dziadków lub rodziców. Wystarczy, że rozpocznie się etap szczepień i będziesz miał numer PESEL bliskiej osoby.

Podczas rejestracji wybierzesz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Następnie otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie.

2. Zarejestruj się elektronicznie poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl

System zaproponuje Ci pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko Twojego adresu. Jeśli żaden z proponowanych terminów nie będzie Ci pasował albo będziesz chciał zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – będzie taka możliwość. Wystarczy, że skorzystasz z dostępnej wyszukiwarki i wskażesz dogodną dla Ciebie datę i lokalizację.

Zaraz po dokonaniu rezerwacji, otrzymasz powiadomienie SMS, a następnie ponownie przypomnimy Ci o szczepieniu dzień przed planowanym terminem.

Jeśli chcesz skorzystać z tego sposobu rejestracji, musisz posiadać Profil Zaufany. Jeżeli go nie masz, skontaktuj się z infolinią NFZ 989, bezpośrednio z wybranym punktem szczepień lub skorzystaj ze wsparcia swojej przychodni.

3. Skontaktuj się z wybranym punktem szczepień

Jeśli chcesz zaszczepić się w Ośrodku Zdrowia w Bodzentynie zadzwoń pod bezpośredni nr telefonu 41 312 02 00 – czynny w dni robocze w godz. 7.30 – 14.00.

Jeżeli chcesz zaszczepić się w innym konkretnym punkcie szczepień - skontaktuj się z nim. Mapa i dane kontaktowe punktów szczepień dostępne są tutaj.

Szczegółowe informacje o szczepieniach przeciwko COVID-19 dostępne są na stronie https://www.gov.pl/web/szczepimysie

Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie – www.gov.pl/web/szczepimysie/zgloszenia

Ośrodek Zdrowia w Bodzentynie , Koronawirus, Szczepionki